czernousow

Polak Radosław Szwade z Dusznik Zdroju zajął dzisiaj trzecie miejsce w rozgrywanym na Islandii biegu na 25 kilometrów klasykiem rozgrywanym w ramach Fossavatn Ski Marathon 2015.

Szwade zajął dzisiaj na dystansie 25 kilomterów stylem klasycznym trzecie miejsce z czasem 1:25;,36h. Polak startował także w rozgrywanym w czwartek 28 kwietnia biegu na 25 stylem dowolnym, gdzie zajął ósmą lokatę.

WYNIKI BIEGU

Bieg na dystanie 25km klasykiem ukończyło 137 osób.

Bieg głowny na dystanie 50 km klasykiem wygrał reprezentant Rosji Ilja Czernousow (foto) , który dystans narciarskiego maratonu pokonał w czasie 2:48,16h. Kolejne lokaty na podium zajęli Norweg Petter Soleng Skinstad, który stracił do zwycięzcy dwie minuty bez jednej sekundy, a trzecie Szwed Anders Södergren.

Bieg kobiet wygrała jedna z weteranek fińskiej kadry w biegach narciarskich Riitta-Liisa Roponen, która w klasyfikacji OPEN zajęła piąte miejsce z czasem 3:09,10h.

Bieg główny ukończyło 353 zawodników i zawodniczek z aż czterech kontynentów : Europy, Ameryki Północnej, Azji i Australii.