Pierwszy bieg wchodzący w skład Jizerskiej 50, to właśnie zakończona Bedrichovska 30 stylem dowolnym. Bieg wygrał Czech Jiri Rocarek z Fischer Subaru Team z czasem 1:08:18,2 h.

Drugie miejsce na dystansie 30 kilometrów wywalczył Niemiec Toni Escher, który stracił do zwycięzcy 11 sekund. Trzecia lokata dla Czecha Jiriego Magala z Fischer Racing Teamu. Strata Magala, członka brązowej sztafety z Igrzysk Olimpijskich w Vancouer to już ponad minuta.

Bieg kobiet wygrała sklasyfikowana na 10. miejscu w OPEN Klara Moravcova z Fischer Racing Teamu.

Miłą niespodziankę zarówno sobie jak i naszej redakcji sprawił trener klubu MUKN Pod Stróżą Miszkowice Artur Bodzek. Artur, którego zawodnicy rok w rok zdobywają medale UKS-ów, Olimpiad Młodzieży i MP Juniorów zajął wysokie 15. miejsce. Gratulujemy wyniku! Dodajmy, że w swojej kategorii wiekowej M40 trener Bodzek zajął 12 miejsce.

W biegu sklasyfikowano 405 kobiet i mężczyzn.

Jutro w Bedrichovie bieg na 25 kilometrów klasykiem, czyli Inersport Jizerska 25, a w niedzielę danie główne - Jizerska 50, czyli 50 km techniką klasyczną.