Zawodnicy gospodarzy Ondrej Hosek i Klara Moravcova wygrali Bedrichovską 30. Najlepiej z Polaków na 14. miejscu uplasował się Marcin Branas (SN Klasyk Warszwa).

Bedrichovska 30 - bieg na 30 km techniką dowolną otwierający weekendowe święto biegów narciarskich w Czechach, którego ukoronowaniem będzie rozgrywana w niedzielę Jizerska 50 zakończyła się zwycięstwem Ondreja Hoska. Jego czas to 1:21:08.4.

Drugie miejsce zajął Niemiec Toni Escher, który do zwycięzcy stracił 31,9 s, a na trzeciej pozycji finiszował Jakub Psenicka (+1:09.4).

Wśród kobiet zwyciężyła, z czasem 1:26:58.2, Klara Moravcova, dało jej to 11. miejsce OPEN.

Najwyżej z Polaków na 14. miejscu uplasował się Marcin Branas (SN Klasyk Warszawa), jego czas to 1:28:59.0, a strata do zwycięzcy wyniosła 7:50.6.

Na 37. (20. M40) miejscu uplasował się Bartosz Franczak (nabiegowki.com) 1:37:57.0 +16:48.6

110. (30. M50) Damian Mrożek (Hydrostacja.pl1:49:00.5 +27:52.1

272. (116. M40) Maciej Plotka 2:15:50.1 +54:41.7

357. (9. K60) Anna Michalska (TN Biegówki) 2:37:48.2 +1:16:39.8

371. (15. K50) Ewa Mrożek (Hydrostacja.pl) 2:42:18.6 +1:21:10.2

385. (19. K50) Maria Saloni Sadowska (SN Klasyk)2:50:46.9 +1:29:38.5