Tydzień przed Biegiem Piastów oraz Biegiem Wazów odbył się w miniony weekend (23-24.02.2013) bieg masowy w Finlandii – Hiihto, zaliczany do kategorii Worldloppet.

W sobotę rywalizowano na dystansie 50 km stylem klasycznym, natomiast w niedzielę na 50 km stylem łyżwowym. Po dublet sięgnął zawodnik gospodarzy Kari Varis, który zwyciężył zarówno w sobotę jak i w niedzielę, w ogóle Finowie na własnej ziemi byli niegościnni, bowiem wszystkie miejsca na podium zarówno wśród mężczyzn oraz kobiet podzielili między sobą.

W sobotę Kari Varis dystans 50 km pokonał w czasie 2h 20:53 s., stoczył pasjonujący finisz „ramię w ramię" z Lasse Paakkonenem. Trzecie miejsce dla Alexandra Artemyeva. Wśród kobiet trzy miejsca na podium zajęły odpowiednio: Heli Heiskanen, Satu Sikanen oraz Liisa Anttila. Sobotni bieg ukończyło 3517 zawodników.

W niedzielę Kari Varis pokonał trasę 50 km w czasie 2 h 09:06 s. Drugie miejsce zajął Joachim Gustafsson, a trzecie Iivo Niskanen. Dla ciekawości należy wskazać, iż w niedzielnym biegu wziął udział wybitny specjalista w kombinacji norweskiej były reprezentant Finlandii - Hannu Manninen, który zajął wysokie miejsce, bowiem był siódmy ze strata 3 minut i 03 s. do zwycięzcy. Wśród kobiet triumfowała Sini Alusniemi, natomiast drugie miejsce zajęła Milla Saarinen, a trzecie Niina Virtanen. Niedzielny bieg ukończyło 1650 zawodników.