Szwajcar Dario Cologna i Norweżka Mari Eide wygrali 49. Engadin Skimarathon. W rozgrywanym w Szwajcarii biegu na dystansie maratonu (42 km) i półmaratonu wzięła udział grupa Polaków w tym zawodnik skipol.pl Team-u Andrzej Guziński.

Zwycięzca, Dario Cologna, na pokonanie dystansu biegu głównego rozgrywanego na dystansie 42 km stylem dowolnym potrzebował 1:27.46,0. Drugie miejsce ze stratą 0,6 s zajął Norweg Anders Gloeersen, a o 0,1 s wolniejszy był Rosjanin Ilia Chernousov który uplasował się na miejscu trzecim.

Kolejne trzy miejsca zajęli zawodnicy z Francji, 2 sekundy wolniejszy od zwycięzcy był Maurice Manificat, tuż za nim finiszował Renaud Jay, a szóste miejsce zajął Jean-Marc Gaillard.

WYNIKI 42 KM MĘŻCZYZN

Wśród kobiet, z czasem 1:34.18,1 wygrała Norweżka Mari Eide, drugie miejsce zajęła, wolniejsza o 17,6 s, Rahel Imoberdorf ze Szwajcarii. Na najniższym stopniu podium stanęła Caitlin Gregg ze Stanów Zjednoczonych +23,8 s.

2097. Sadowska Ewa - Lubosz - 5:37.08,7 +4:02.50,6

Na dystansie o połowę krótszym triumfował Tobias Alraun z Niemiec, który uzyskał czas 46.13,4, wśród kobiet triumfowała Anita Moen z Norwegii.