trzaska

Dzisiejszy dzień na Uniwersjadzie stał pod znakiem biegów pościgowych. Zwycięstwa odnieśli Nadieżda Biełkina z Ukrainy oraz Sergiej Korastyliew z Rosji. Wśród Polaków najlepiej zaprezentowali się Karolina Trzaska oraz Bartłomiej Filip.

Wśród kobiet, wczorajsza zwyciężczyni sprintu Galina Wiszniewska, nie obroniła swojej pozycji w tym biegu. Pomyłka na drugim strzelaniu, przekreśliła szanse na medal złotej medalistki sprintu. Błąd świetnie wykorzystała Ukrainka, która przecięła linię mety 21 sekund przed Olgą Szesterikową, a na trzecim miejscu uplasowała się Larisa Kuklina.

Wśród Polek, najlepiej spisała się Karolina Trzaska, która linię mety przekroczyła na 19 pozycji, tuż za nią uplasowała się Dominika Bielecka. Klaudia Cichoń została zdublowana i nie ukończyła biegu.

W rywalizacji mężczyzn zwyciężył Rosjanin Sergiej Korastyliew, który miał 100 procentową skuteczność na strzelnicy. Drugie miejsce zajął Dimitrij Iwanow, a na trzeciej pozycji uplasował się Semen Sucziłow.

Z Polaków Bartłomiej Filip ukończył zmagania na 34 pozycji, jednak na rundę karną musiał kierować się pięciokrotnie. Pozostali reprezentanci nie ukończyli biegu.