bjoergen

Słynna norweska biegaczka narciarska Marit Bjoergen wraca do norweskiej kadry. Będzie pełniła rolę trenerki w kobiecej grupie razem z Parem Gunnerem Mikkelsplassem.

 

Norweski Związek Narciarski zbroi się przez zaplanowanymi w Norwegii Mistrzostwami Świata Trondheim 2025.

Działacze mówią o swoistym Dream Team w kobiecych biegach narciarskich, za który oprócz w/w wymienionej dwójki trenerskiej ma jeszcze odpowiadać menedżer Sjur Ole Svarstad.

Ekspert telewizji NRK Torgeir Bjørn tak wyjaśnia określenie zespołu  „Dream Teamem”

- To będzie zespół, który będzie dobrze ze sobą współpracował. Mikkelsplass to jeden z najbardziej zasłużonych trenerów, posiadający duże doświadczenie i umiejętność pracy ze sportowcami. Bjørgen posiada wyjątkową wiedzę, była jedną z najlepszych biegaczek wszechczasów. Svarstad jest dobry w łączeniu tego w jedną całość. Ta trójka powinna zaoferować zawodniczkom wszystko.

 

Zwraca także uwagę, że do sezonu zimowego trzeba wszystko dograć organizacyjnie. Bjoergen na razie mieszka w Oslo, z kolei w Trondheim mieszkają obecnie Anne Kalva i Julia Myhre oraz Tiril i Lotta Udnes Weng. Jak mówi Bjorn trzeba dograć szczegóły, kto będzie na codzień obserwował zawodniczki na treningach.

 

Torger Bjorn zwraca także uwagę na relację Bjoergen z kadrowiczkami. Z Heidi Weng biegały jeszcze w jednej drużynie, z kolei z Kalvą, Marit jest spokrewniona. Sensacją z kolei może być powrót Therese Johaug, o czym ekspert NRK także wspomina.

 

Jak widać zapowiada się ciekawy sezon w norweskiej kadrze.

 

żródłó: vg.no