podmenu

Zawodnicy

Mateusz Chowaniak - przedstawiamy


Kontynuujemy nasz cykl przedstawiania polskich biegaczy narciarskich. Zapraszamy do zapoznania się z Mateuszem Chowaniakiem, zawodnikiem klubu UKS Regle Kościelisko, który przy okazji podzielił się z nami swoimi wrażeniami po udanym występie w zawodach, które miały miejsce w Hornych Miseckach.

Angelika Leśnik-Barglik:
Na początku wraz z redakcją chciałam Ci bardzo serdecznie pogratulować świetnego występu w Pucharze Kontynentalnym w czeskich Horni Miseckach. Przypomnijmy, że zdobyłeś 3 miejsce wśród Polaków i w kategorii open 22 miejsce w zawodach rozgrywanych stylem dowolnym na 15 km, robiąc limit na Mistrzostwa Świata Juniorów. Opowiedz nam o sobie, do jakiej szkoły chodzisz, z kim aktualnie trenujesz i jaki klub obecnie reprezentujesz?

Mateusz Chowaniak: Dziękuję, sam nie spodziewałem się takiego wyniku. Obecnie chodzę do Szkoły Mistrzostwa Sportowego z Zakopanem, trenerem szkolnym jest Ludwik Tokarz, a należę do klubu UKS Regle Kościelisko i tam moim trenerem jest Jerzy Leśnik.

ALB: Dlaczego akurat wybrałeś biegi narciarskie?

MCH: Sport to moje Hobby. Nigdy wcześniej nie myślałem że będę biegał na nartach. Często uczestniczyłem w różnych zawodach sportowych w szkole podstawowej. W 6 klasie zapisałem się do klubu UKS i pod namową trenera Leśnika zacząłem trenować biegi narciarskie.

ALB: Kto był twoim pierwszym trenerem?

MCH: Od początku moim trenerem jest Jerzy Leśnik.

ALB: Czy osiągnięty wynik w Pucharze Kontynentalnym zmotywował Cię do jeszcze większej pracy i czy założyłeś sobie jakiś plan taktyczny na następne starty?

MCH: Zdecydowanie ten wynik zmotywował mnie do dalszej pracy, ale przede wszystkim zależy mi bardzo na stracie w Mistrzostwach Świata jak również po cichu wierzę że uda mi się zakwalifikować na EYOF-y, a jeśli chodzi o taktykę, to chyba jak zawsze wystartować, dać z siebie wszystko i wygrać.

ALB: Które zawody będą dla Ciebie priorytetowe?

MCH: Każde zawody są dla mnie ważne. Mistrzostwa Świata Juniorów, na które bardzo bym chciał pojechać oraz po nowym roku mam kwalifikacje na zawody EYOF w Rumuni. Są to moje jedne z pierwsze zawodów wyższej rangi.

ALB: W którym stylu czujesz się pewniej?

MCH: Zdecydowanie czuje się silniejszy w łyżwie.

ALB: Który zawodnik jest dla Ciebie wzorem do naśladowania?

MCH: Wzorem do naśladowania jest dla mnie Justyna Kowalczyk.

ALB: Jakie masz plany na przyszłość? Czy po zdaniu egzaminu maturalnego będziesz kontynuował naukę i karierę sportową?

MCH: Na razie nie mam większych planów na przyszłość, wszystko zależy od moich dalszych wyników sportowych.

ALB: Czy oprócz wywalczeniu tytułu Mistrza Świata Juniorów masz jakieś postanowienia i marzenia na nowy 2013 rok?

MCH: Zdobycie mistrzostwa świata juniorów to wielki sukces i jest to marzenie każdego zawodnika. Zobaczymy co przyniesie nowy rok. Mam nadzieje, że będzie udany

Rozmawiała: Angelika Leśnik-Barglik
Komentarzy: 0

2012-12-26 18:12

Czytaj więcej

Jan Zięba - przedstawiamy

Drugim kombinatorem spoza kadr, który wypełnił naszą krótką ankietę jest Jan Zięba. Jest to trzeci zawodnik klasyfikacji generalnej Lotos Cup w juniorze A oraz srebrny medalista Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży 2011 w juniorze B.

Imię i Nazwisko: Jan Zięba
Wzrost/waga: 194/79
Data i miejsce urodzenia: 15.08.1993 w Zakopanem
Kiedy i w jakim klubie nastąpiła Twoja pierwsza styczność z kombinacją norweską: Treningi zacząłem w klubie TS Wisła Zakopane w 2005 roku w 5 albo 6 klasie szkoły podstawowej.
Pierwszy trener i parę słów o nim: Kazimierz Bafia - bardzo milo wspominam treningi z Kazkiem.
Edukacja: AWF Katowice
Obecny trener i klub: Daniel Bachleda w KS Chochołów - zmiana klubu była dobrą decyzją.
Co uważasz za swój największy sukces: Srebny medal na Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży w Zakopanem w starcie masowym.
Najlepszy skok Twojego życia: Były, ale niestety na treningu
Najlepszy bieg Twojego zycia: UKSy w Szczyrku
Twoje motto: Coco jambo i do przodu.
Na jakim sprzęcie biegasz: Narty Fischer, buty Atomic, kije Leki One Way
Sportowy idol: Adam Małysz
Ostatni film: Igrzyska Śmierci
Hobby: piłka nożna
Masz jakiś sponsorów? Nie, ale przydali by się
Sportowe tradycje w rodzinie: Kuzyni mamy Kazimierz i Tadeusz Bafia
Plany na przyszłość: Pożyjemy zobaczymy
Co byś zmienił w kombinacji: Więcej skoków i mniejszy dystans tak np. 3 kilometry.

Konrad Rakowski & Piotr Walkowiak
Komentarzy: 0

2012-12-08 16:04

Czytaj więcej

Jan Łowisz - przedstawiamy

Od Jana Łowisza zaczynamy przedstawianie pozakadrowiczów w kombinacji norweskiej za pomocą krótkiej ankiety, tak jak to miało miejsce w biegach narciarskich. Jan Łowisz to piąty zawodnik klasyfikacji generalnej Lotos Cup w juniorze B, 8 i 10 zawodnik Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w tej samej kategorii wiekowej oraz 12 zawodnik marcowych Mistrzostw Polski.
Komentarzy: 0

2012-11-19 14:31

Czytaj więcej
images/Sezon2012-2013/Biegi_narciarskie/Polska/Maciulewicz%206.jpg

Marzena Maciulewicz - przedstawiamy.

Marzena Maciulewicz zawodniczka MUKN Pod Stróżą Miszkowice, wygrała w tym sezonie Ranking PZN w kategorii juniorek A, oraz zdobyła 3 złote medale na Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży Śląsk 2012. Zawodniczka trenuje w kadrze młodzieżowej ,jest podopieczną trenerów Wiesława Cempy i Urszuli Migdał.  Poniżej ankieta skipol-a wypełniona przez Marzenę.

Imię i Nazwisko: Marzena Maciulewicz

Data i miejsce urodzenia: 05.02.1993 Kamienna Góra

Kiedy i w jakim klubie zaczęłaś biegać na nartach: Swoje pierwsze kroki stawiałam w klubie „UKS JEDYNKA” w 6 klasie podstawówki ,jednak trenować zaczęłam w gimnazjum w klubie MUKN „Pod Stróżą Miszkowice”

Pierwszy trener i parę słów o nim: Artur Bodzek bardzo dobry trener. Człowiek o ogromnej cierpliwości który zawsze mnie wspiera i na którego zawsze mogę liczyć.

Szkoła średnia: SMS Szczyrk

Studia?: AWF Katowice

Obecny trener i klub: MUKN „Pod Stróżą Miszkowice” trener klubowy: Artur Bodzek, trenerzy kadrowi: Wiesław Cempa, Urszula Migdał

Co uważasz za swój największy sukces?: Pierwsze miejsce w rankingu Polbank Cup w sezonie 2011 oraz 3 złote medale na OOM w 2012 roku

Na jakim sprzęcie biegasz(buty, kije ,wiązania) : Buty: Salomon, Narty: Fisher, Kije: Leki

Sportowy idol: ­­­ Charlotte Kalla oraz Marcus Hellner

Ostatnia książka?: Urodzeni Biegacze

Ostatni film?: Dziewczyna z tatuażem

Tradycje w rodzinie (sportowe): Starszy brat trenował kiedyś biathlon i jest wielokrotnym medalistą Mistrzostw Polski oraz brązowym medalistą Mistrzostw Europy w sztafecie.

Plany na przyszłość: Jeśli chodzi o najbliższą przyszłość to bardzo chciałabym wystartować w tym sezonie w Mistrzostwach Świata Juniorów w Libercu i pokazać się tam z jak najlepszej strony. A kiedyś… na pewno moim marzeniem jest udział w igrzyskach olimpijskich .

zapraszam do działu BLOGI, tam więcej ankiet wypełnionych przez polskich biegaczy narciarskich.

Komentarzy: 3

2012-11-05 11:46

Czytaj więcej
undefined

Paulina Maciuszek - przedstawiamy.

Kolejną zawodniczką ,którą przepytujemy w krótkiej ankiecie skipol-a jest Paulina Maciuszek zawodniczka kadry A-Mix, trenująca pod okiem trenera Ivana Hudaca.

Paulina wspomina w ankiecie o swoich rodzicach, rodzicami Poli są Michalina Maciuszek ,multimedalistka Mistrzostw Polski (w biegach narciarskich oczywiście) i Mistrz Świata Józef Łuszczek.

Imię i Nazwisko: Paulina Maciuszek

Data i miejsce urodzenia: 2.09.1985 RABKA ZDRÓJ

Kiedy i w jakim klubie zaczęłaś biegać na nartach: Swoją przygodę zaczęłam pod okiem mamy (Michalina Maciuszek) , kiedy trenowała dzieciaki z klubu Juszczyn. Była to forma świetnej zabawy na śniegu.   W okresie liceum byłam w klubie AZS Zakopane i LKS Witów Mszana Górna.

Od 2006 roku jestem już wierna tylko jednej barwie - LKS Poroniec Poronin.

Pierwszy trener i parę słów o nim:Tadeusz Majoch. Trener, który ma anielska cierpliwość. Wspominając nasze treningi w liceum uśmiech pojawia mi się na twarzy.. ah to były czasy. Miałyśmy fajną grupę dziewczyn(nazwałyśmy się „majówki”) i miałyśmy trenera, który znosił nasze fochy i złośliwości za co szacunek baaardzo się należy. Ale tak poważniej to należy się szacunek za wiarę w nas i cierpliwość J tak..w okresie liceum tylko trener Tadeusz wierzył we mnie.

A parę lat później na igrzyskach w Vancouver dźwięczały mi jego słowa „ pojedziesz na igrzyska” z których się podśmiechiwałam w liceum. Były to słowa nierealne nawet na tyle by o nich marzyć .. i proszę o to czym jest wiara J

Szkoła średnia: Zupełnie spontanicznie znalazłam się w szkole mistrzostwa sportowego w Zakopanem, dziękuję Pani Dyrektor Basi Sobańskiej, że przed 11 laty otworzyła mi drzwi do nowego etapu w moim życiu.

Studia?:AWF Kraków, PPWZS nowy targ, obsługa ruchu turystycznego.

Obecny trener i klub: w kadrze Ivan Hudac, LKS Poroniec Poronin

Co uważasz za swój największy sukces?: Ostatni etap Tour de Ski 2011 wspinaczka na Alpe Cermis-!!!

Na jakim sprzęcie biegasz(buty, kije ,wiązania) : Salomon,swix,salomon

Sportowy idol: ­­­Adam Małysz za to co osiągnął w swojej karierze i za to jakim człowiekiem jest !

Ostatnia książka?: „Psychologia nieświadomości” - Zygmunt Freud

Ostatni film?: Serial na podstawie powieści Józefa Kapeniaka: „Ród Gąsieniców” – to znaczy że już tęsknię za podhalem

Tradycje w rodzinie (sportowe): Tradycje nie sięgają zbyt daleko, rozpoczęli je rodzice, którzy świetnie sobie radzili. Rodzice są dla mnie mistrzami. Podziwiam ich za to co osiągnęli.

Plany na przyszłość: Igrzyska Olimpijskie Sochi 2014 ..
Komentarzy: 0

2012-11-04 17:15

Czytaj więcej

Patryk Chudoba - przedstawiamy.

Dzisiaj przedstawiamy kolejnego zawodnika kadry młodzieżowej trenera Wiesława Cempy - Patryka Chudobę (na zdjęciu z lewej)reprezentującego klub LKS Poroniec Poronin.

Przypomnijmy, że Patryk w ub. sezonie w MP Seniorów rozgrywanych w Jakuszycach ,zajął 4 miejsce w kategorii juniorów na 30km, oraz już z seniorami szóste  na 10km klasykiem,piąte w sprincie oraz złoto w sztafecie 4x10km (LKS Poroniec Poronin).
Poniżej krótka ankieta:
 

Imię i Nazwisko: Patryk Chudoba

Data i miejsce urodzenia: 11.07.1992. Nowy Targ

Kiedy i w jakim klubie zaczęłaś biegać na nartach: biegać na nartach zacząłem w 2000 roku, w klubie UKS Obidowa

Pierwszy trener i parę słów o nim: Moim pierwszym trenerem był Leszek Koperniak, jest to wyjątkowy człowiek , dzięki jego zachętą zacząłem stawiać pierwsze kroki na nartach.

Szkoła średnia: Uczęszczałem do szkoły mistrzostwa sportowego w Zakopanem, wspominam ją bardzo dobrze. Trenowałem z Tomkiem Sobańskim.

Studia?: Mam zamiar zacząć od następnego roku.

Obecny trener i klub: w kadrze młodzieżowej Wiesław Cempa. Klub - LKS Poroniec Poronin

Co uważasz za swój największy sukces?: Jak na razie nie mam jakiś 'największych' sukcesów.

Na jakim sprzęcie biegasz(buty, kije ,wiązania) : Salomon , Leki, Salomon.

Sportowy idol: Justyna Kowalczyk­­­ (zdjęcie Patryka ze swoją idolką poniżej).

Ostatnia książka?:"Ziemia Kłamstw"

Ostatni film?:"Piła"

Tradycje w rodzinie (sportowe):większość rodziny od strony mamy biegała na nartach, tata także biegał.

Plany na przyszłość: Trenować by być jak najlepszym zawodnikiem.

/KaCe/Kowalczyk Chudoba
Komentarzy: 2

2012-11-02 18:22

Czytaj więcej

Edyta Olcoń - przedstawiamy.

Tym razem chcemy przedstawić na skipol-u tryumfatorkę kategorii K 81-72- Mistrzostw Polski Amatorów 2012 - Edytę Olcoń.Zawodniczka regularnie startuje w narciarskich biegach masowych i maratonach.W tej chwili odlicza dni do startu Maratonu Beskidy.

Imię i Nazwisko: Edyta Olcoń

Data i miejsce urodzenia: 17-12-1976

Kiedy i w jakim klubie zaczęłaś biegać na nartach: IV klasa szkoły podstawowej- pierwszy raz miałam biegówki na nogach, klub Supraślanka START- obecnie Klub Emilii Romanowicz- to moja młodsza kuzynka.

Pierwszy trener i parę słów o nim: Helena Leszczyńska, niesamowita kobieta u której stawiałam pierwsze kroki na nartach.

Szkoła średnia: SMS Zakopane, trenerka w pierwszej klasie- PANI JÓZEFA CZERNIAWSKA, myślę że gdyby trenowała moją grupę dłużej niż tylko rok nie skończyłabym z biegówkami w III klasie liceum. Jednym słowem właściwa osoba na właściwym miejscu, była dla nas trenerem, mamą, przyjaciółką. Wymagała ale umiała dawać motywację i słuchać nas.

Studia: Ekonomia- Finanse i Bankowość.Olcon Edyta zima
Obecny trener i klub: Jestem wszechstronna- jestem zawodnikiem, trenerem i prezesem dla siebie samej (-:

Co uważasz za swój największy sukces?: jeszcze go nie osiągnęłam ?..

Na jakim sprzęcie biegasz(buty, kije ,wiązania) : buty Salomon, kije exel, wiązania Salomon classic pilot, narty fisher, choć tej zimy chcę spróbować Salomona.

Sportowy idol: jest wiele osób do których mam wielki szacunek za to co robili ? dla mnie wzorem jest Józefa Czerniawska, Józef Łuszczek

Ostatnia książka?: Cukiernia Pod Amorem, Trening z pulsometrem?..

Ostatni film?: Madagaskar 4

Tradycje w rodzinie (sportowe): głównie lekkoatletyka, siostry trenowały skoki w zwyż, ja byłam od nich niższa, więc wybrałam biegówki( żart)

Plany na przyszłość: biegi Worldloppet, Bieg Wazów oczywiście.

A w najbliższej przyszłości Maraton Beskidy w listopadzie tego roku?

od redakcji:Józefę Czerniawską wszyscy absolwenci SMS Zakopane z lat 80 i 90-tych znali doskonale i wszystkim zapadła w pamięci, podobnie jak niezapomniany trener Włodzimierz Dadej.
Z kolei macierzysty klub p.Edyty Start Supraślanka był częścią historii tamtych czasów.

Życzymy powodzenia u Edka Dudka (Maraton Beskidy) i startów w Worldloppet.

więcej sylwetek polskich biegaczek i biegaczy narciarskich zarówno zawodowców jak amatorów znajdziecie w dziale BLOGI.
 /Kuba Cieślar/
Komentarzy: 0

2012-10-28 16:32

Czytaj więcej
Faron

Robert Faron, piłkarski trener II klasy na nartach biegowych.

Robert Faron (na zdjęciu), 38-latek z Kamienicy wygrywa drugi rok z rzędu Puchar Polski PZN w biegach na nartorolkach.

Pan Robert, który jest w chwili obecnej nauczycielem wychowania fizycznego w gimnazjum w Kamienicy, przygodę z biegami narciarskimi zaczął dawno temu, jeszcze w latach 80-tych.Jest "produktem" próby limanowskiej, która przyniosła wiele dobrego w tamtym czasie polskim biegom. Wtedy jednak biegi przegrały z jego drugą wielką fascynacją -piłką nożną.Jak sam mówi, przyszedł sezon bez śniegu, więc postawił na piłkę.

Po ukończenie Techniku Elektrycznego w Limanowej studiował na katowickiej AWF,którą ukończył jako trener II klasy piłki nożnej.Po latach wrócił na narty , zdobycie 5 miejsca na 50km stylem dowolnym w Biegu Piastów nie wszystkim się udaje.  Jemu tak.
Do tego dochodzi wygranie po raz drugi z rzędu Pucharu Polski na nartorolkach.

Wiem, że niektórzy wysuną argumenty typu:nie wszyscy startowali, kadr nie było itd.,itp.Jasne, kadrowicze startowali tylko w Sielesia Tour (3 ostatnie biegi) , zakazu startów dla pozostałych polskich seniorów jednak nie było, więc niechęć do męczenia się, czy też nie ma w Polsce seniorów.
Komentarzy: 0

2012-10-01 17:03

Czytaj więcej

KONRAD MOTOR-przedstawiamy.

Przedstawiamy sylwetkę kolejnego polskiego biegacza narciarskiego, zawodnika kadry ,reprezentanta Polski na MŚ w Erzurum, Konrada Motora.

Komentarzy: 0

2012-03-05 16:26

Czytaj więcej

DAWID BRIL- PRZEDSTAWIAMY

Dawid Bril zawodnik MUKS Podkarpacie Jedlicze:

Imię i Nazwisko: Dawid Bril

Data i miejsce urodzenia:  21.06.1994 r. Krosno

Kiedy i w jakim klubie zaczęłaś biegać na nartach: w wieku 5 lat , MUKS „Podkarpacie” Jedlicze

Pierwszy trener i parę słów o nim: Piotr Bril – mój tata  , bardzo dobry trener ,(od skipola:Piotr Bril jest absolwentem zakopiańskiej Szkoły Mistrzostwa Sportowego)

Szkoła średnia: SMS Szczyrk

Studia?: AWF Katowice?

Obecny trener i klub: Włodzimierz Waluś w SMS Szczyrk / Piotr Bril – klub MUKS „Podkarpacie” Jedlicze

Co uważasz za swój największy sukces?: dwa złote medale  OOM Śląsk 2012 , 15 m. YOG Innsbruck 2012 (Młodzieżowe Igrzyska Olimpijskie Inns bruck 2012-przyp.redakcji)

Na jakim sprzęcie biegasz(buty, kije ,wiązania) : buty – Salomon , kije – LEKI , wiązania – Salomon /narty Atomic

Sportowy idol: ­­­ Marcus Hellner

Ostatnia książka?: Pan Tadeusz

Ostatni film?:  Ja robot

Tradycje w rodzinie (sportowe): wujkowie byli biathlonistami a tata biegaczem narciarskim

Plany na przyszłość:  Występ w Pucharze Świata , udział w Igrzyskach Olimpijskich.

Komentarzy: 0

2012-02-29 09:12

Czytaj więcej

PATRYCJA WĄCHAŁA - PRZEDSTAWIAMY

*Imię i nazwisko:  Patrycja Wąchała

*Data i miejsce urodzenia:  18 listopad 1992r, Limanowa

*Kiedy i w jakim klubie zaczęłaś biegać na nartach:  1-wszej klasie gimnazjum w klubie LKS Witów Mszana Górna

*Pierwszy trener i parę słów o nim: Krzysztof Jarosz dzięki któremu postawiłam swoje pierwsze kroki na nartach i do tej pory wspiera mnie w każdej sytuacji. Natomiast całą wiedzę na temat biegów narciarskich przekazał mi trener  Krzysztof  Wańczyk w szkole sportowej, któremu bardzo za to dziękuję.

*Jaka szkoła średnia:  SMS Szczyrk  lata 2008-2011

*Studia:  Akademia Wychowania Fizycznego w Katowicach, na wydziale WF

*Obecny trener i klub: trenerzy kadry młodzieżowej – Urszula Migdał i Janusz Krężelok, klub macierzysty LKS Witów Mszana Górna

*Co uważasz za swój największy sukces:  wygranie rankingu juniorek B w sezonie 2009-10r, zdobycie 12 medali na Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży, powołanie do kadry młodzieżowej a także uczestnictwo w zawodach EYOF 2009r i Mistrzostw Świata Juniorów w Otepaa 2011r.

*Na jakim sprzęcie biegasz(buty, kije ,wiązania): buty – Salomon, kije – Leki, wiązania – Salomon, narty – Fischer

 *Sportowy idol: Justyna Kowalczyk

*Tradycje rodzinne ( sportowe ): brak powiązań z biegami narciarskimi, wybrałam ten sport ze względu na ciekawość i duchowy zapał do sportu

*Plany na przyszłość:  chciałabym zostać trenerką i uczyć dzieci cieszyć się sportem.

przyp.redakcji:Patrycja jest w tej chwili w tureckim Erzurum jako reprezentantka Polski na MŚ Juniorów i U-23

Komentarzy: 0

2012-02-19 16:14

Czytaj więcej

ANNA STARĘGA-Przedstawiamy

Wracamy po rocznej przerwie do publikacji krótkich ankiet przedstawiających polskich biegaczy narciarskich.Jako pierwsza w tym roku Anna Staręga.
Imię i Nazwisko : Anna Starega


Data i miejsce urodzenia :18.09.1987r. Siedlce

Kiedy i w jakim klubie zaczęłaś biegać na nartach: Klub UKS Rawa Siedlce, trenować na serio zaczęłam w gimnazjum, ale biegam od najmłodszych lat

Pierwszy trener i parę słów o nim :Mój tata, Grzegorz Staręga, mamy parę podobnych cech charakteru, więc zdarza się, że się kłócimy, ale zawsze mogę liczyć na jego pomoc. Głównie dzięki wsparciu jego i mamy jeszcze trenuję i to oni zarazili mnie miłością do sportu a przede wszystkim narciarstwa.

Jaka szkoła średnia:Szkoła Mistrzostwa Sportowego w Szczyrku

Studia?:Akademia Wychowania Fizycznego w Katowicach na kierunku W-F i Zarządzanie sportem

Obecny trener i klub:UKS Rawa Siedlce, trener klubowy: Grzegorz Staręga, trenerzy kadrowi: Urszula Migdał i Janusz Krężelok

Co uważasz za swój największy sukces?  : 4 brązowe medale Mistrzostw Polski Seniorów, złoty medal Mistrzostw Polski Seniorów na długich dystansach, złote medale Mistrzostw Polski Młodzieżowców, udział w Pucharze Świata w Jakuszycach, wielokrotny udział w Mistrzostwach Świata Juniorów i U23, udział w Akademickich Mistrzostwach Świata, 4 miejsce w sztafecie 3x5km na Akademickich Mistrzostwach Świata w Erzurum

Na jakim sprzęcie biegasz(buty, kije ,wiązania: buty Salomon, kije Leki, wiązania Salomon, narty Fischer

Sportowy idol: ­­­ Ole Einar Bjoerndalen

Tradycje w rodzinie (sportowe): w mojej rodzinie wszyscy biegają na nartach, tata od lat jest trenerem w klubie UKS Rawa Siedlce,  a dodatkowo uwielbiamy zjazdówki, co roku staramy się skorzystać z nich w wolnym czasie. Dodatkowo realizujemy wycieczki rowerowe z całą grupą dzieci z klubu.

Plany na przyszłość:  Jeśli wszystko dobrze pójdzie i będą ambicje to dalszy rozwój w biegach narciarskich, obrona pracy magisterskiej z wychowania fizycznego, skończenie studiów na zarządzaniu sportem, w przyszłości praca związana ze środowiskiem sportowym.

Komentarzy: 0

2012-02-13 16:34

Czytaj więcej

Patronujemy - Patronujemy - Patronujemy

Bieg piastów Bieg Podhalański Bieg Jaćwingów Bieg Hetmański 14  lutego 2016 bieg lotnikow

Partnerzy - Partnerzy - Partnerzy

Biegi Górskie Winter Szus Beskidski Cross Tylko igrzyska Biathlon karpacz DZN Projektujemy, zakładamy, aranżujemy i pielęgnujemy ogrody z największą starannością. Szklarska Poręba Jamrozowa Polana Biegówki Bielsko polskie nartorolki partner nordiclife Encyklopedia sportu

Prawa autorskie © skipol.pl

S

k

l

e

p