Ankieta

W jakim układzie Twoim zdaniem powinna pobiec polska kobieca sztafeta w Soczi?

Biegi narciarskie świat

WORLD CLASSIC TOUR

Wirtulany World Classic Tour wystartował w ubiegły weekend. Nasi zawodnicy Rabski i Pradun w czołówce [WYNIKI]

World Classic Tour to wyjątkowa kombinacja czterech dużych długodystansowych zawodów na nartorolkach w całej Europie. Seria została założona w 2015 roku z inicjatywy Alliansloppet w Szwecji i Blinkfestivalen w Norwegii, aby zachęcić i zwiększyć zainteresowanie zawodami na nartorolkach. Co najważniejsze, World Classic Tour ma na celu utrzymanie dużego zainteresowania biegami narciarskimi i ich letnią odmianą nartorolkami. Nie bez znaczenia jest także "przypomnienie" się sponsorom w mediach.

2020-06-29 13:33

Klub Alaska Winter Stars został po raz drugi w historii oceniony jako najlepszy klub zajmujący się biegami narciarskimi w Stanach Zjednoczonych. Jego trenerem i załozycielem jest były zawodnik zakopiańskiego AZS, medalista Mistrzostw Polski w biegach narciarskich Jan Buroń.

Komentarzy: 1

2020-05-20 15:27

21 letnia Szwedka Frida Karlsson podpisała 4 letni kontrakt reklamowy z firmą adidas. Oczywiście kwota kontraktu jest utrzymana w tajemnicy, jednak szwedzki dziennik Aftonbladed określa go jako wagę ciężką.

2020-05-07 10:44

Legenda narciarstwa biegowego Petter Northug przebywał niedawno w Rosji, gdzie miał wziąć udział w pokazowych zawodach, organizowanych przez Aleksandra Legkova. Ostatecznie zostały one odwołane z powodu braku śniegu, ale Norweg zdążył udzielić kilku wywiadów rosyjskiej prasie, w których odniósł się m. in. problemów z astmą u biegaczy i możliwości wykluczenia rosyjskich biegaczy z najważniejszych zawodów.

2020-03-29 15:55

Największym wygranym zakończonego niedawno sezonu biegów narciarskich był z pewnością Alexander Bolshunov. Rosjanin z dużą przewagą zwyciężył w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata, dodatkowo wygrał Tour de Ski oraz małą kryształową kulę dla najlepszego zawodnika na dystansach. 23-latek ze spokojem podchodzi jednak do swoich sukcesów.