podmenu

 

Ankieta

W jakim układzie Twoim zdaniem powinna pobiec polska kobieca sztafeta w Soczi?

Biegi narciarskie świat

Starega

PŚ: Johaug i Klaebo zwyciężyli w sprincie w Are, 19. miejsce Macieja Staręgi!

Trzecim etapem cyklu FIS Ski Tour były wtorkowe zawody sprinterskie w szwedzkim Are. Na nietypowej trasie, bowiem większą część dytansu biegacze musieli pokonywać pod górę, najlepsi byli Therese Johaug i Johannes Hoesflot Klaebo. Bardzo dobrze z wymagającą trasą poradził sobie Maciej Staręga, który zajął 19. miejsce!

Komentarzy: 5

2020-02-18 18:53

Czytaj więcej
neprajewa

Natalya Nepryaeva i Calle Halfvarsson zrezygnowali z dalszego udziału w FIS Ski Tour

Poniedziałek jest dniem przerwy w narciarskim FIS Ski Tourze. Jak donoszą zagraniczne media, sześcioetapowego cyklu nie dokończą Rosjanka Natalya Nepryaeva oraz Szwed Calle Halfvarsson. Oboje postanowili wycofać się z rywalizacji z powodu przeziębienia.

Komentarzy: 0

2020-02-17 17:03

Czytaj więcej
nilsson

Stina Nilsson nie wystartuje już w tym sezonie

Szwedka Stina Nilsson ogłosiła tuż przed rozpoczęciem cyklu FIS Ski Tour, że nie wystartuje już w tym sezonie. Szwedka, która po raz ostatni wystartowała 28 grudnia w zawodach Tour de Ski w szwajcarskim Lenzerheide, przechodzi rehabilitację po urazie pęknięcia żeber, którego doznała podczas przedsezonowych przygotowań.

Komentarzy: 0

2020-02-17 16:39

Czytaj więcej
bury

PŚ: Johaug i Golberg wygrali biegi pościgowe w Östersund, D. Bury najlepszy z Polaków [WYNIKI]

Therese Johaug była najlepsza w biegu pościgowym na 10 km stylem klasycznym w zawodach Pucharu Świata w Östersund, drugim etapie cyklu FIS Ski Tour. Polki nie startowały. Na dystansie o 5 km dłuższym zwyciężył Paal Golberg, a najlepszy z Polaków był Dominik Bury, który zajął 47. miejsce.

Komentarzy: 0

2020-02-16 16:47

Czytaj więcej
johaug

PŚ: W Oestersund odbyły się biegi interwałowe stylem dowolnym. Dominik Bury na 47. miejscu [WYNIKI]

W biegu kobiet na dystansie 10 km najlepsza była Therese Johaug, która z bardzo dużą przewagą pokonała pozostałe zawodniczki. Wśród mężczyzn wygrał Roethe Sjur. Najlepszym Polakiem był Dominik Bury, który uplasował na 47. miejscu. 

Komentarzy: 5

2020-02-15 16:34

Czytaj więcej
frida

Udany powrót Fridy Karlsson do startów w Pucharze Świata

Jedna z najbardziej utalentowanych biegaczek na świecie Frida Karlsson w ubiegły weekend powróciła po trzech miesiącach przerwy do startów w Pucharze Świata. 20-latka w niedzielnym biegu masowym w Falun na 10 km stylem dowolnym zajęła 9. miejsce. Szwedki nie zabraknie także w kolejnych zawodach w Östersund, które zainaugurują cykl FIS Ski Tour.

Komentarzy: 0

2020-02-11 22:16

Czytaj więcej

Kolejne zawieszenie w świecie biegów narciarskich za stosowanie dopingu

Rosyjska biegaczka narciarska Alexandra Koleno została zdyskwalifikowana za naruszenie przepisów antydopingowych - poinformował serwis prasowy Rosyjskiej Agencji Antydopingowej (RUSADA). Dwuletnie zawieszenie liczy się od 17 sierpnia 2018 roku.

Komentarzy: 0

2020-02-10 19:59

Czytaj więcej
antolec

Nygaard i Johannson zwyciężają "Jizerską 50" Antolec na 49. miejscu [WYNIKI]

Po raz kolejny zycięzcami Jizerskiej 50 zostali Britta Johannson Norgren reprezentująca Lager 157 Ski Team oraz Andreas Nygaard z Team Ragde. 

Komentarzy: 0

2020-02-09 19:28

Czytaj więcej
logo

PŚ: kwalifikacje w Falun dla Johanny Hagstroem i Erika Valnes'a [WYNIKI]

Dzisiaj biegacze narciarscy rywalizujący w ramach Pucharu Świata w Falun biorą udział w zawodach sprinterskich stylem klasycznym. Z kwalifikacji zwycięsko wyszli Johanna Hagstroem i Erik Valnes. Polacy bez awansu do dalszej rywalizacji.

Komentarzy: 0

2020-02-08 13:42

Czytaj więcej
a

Nowy mistrz Norwegii w sprincie zapowiada: Będę lepszy niż Klaebo

W poprzednim tygodniu odbyły się Mistrzostwa Norwegii w biegach narciarskich, w których zabrakło Johannesa Hoesflota Klaebo. Pod nieobecność wielkiej gwiazdy, tytuł najlepszego sprintera w kraju niespodziewanie wywalczył 19-letni Ansgar Evensen, który po wyścigu przyznał, że wygrałby nawet wtedy, gdyby miał rywalizować z trzykrotnym mistrzem olimpijskim.

Komentarzy: 3

2020-02-07 19:00

Czytaj więcej

Sondre Turvoll Fossli będzie zmuszony zakończyć karierę przez problemy z sercem?

Norweski biegacz narciarski Sondre Turvoll Fossli przeszedł zabieg ablacji, który jest jak dotąd najskuteczniejszym sposobem leczenia zaburzeń pracy serca. Operacja była konieczna, bowiem 26-latek w sierpniu ubiegłego roku doznał zatrzymania akcji serca podczas prowadzenia samochodu. Kontynuowanie przez Norwega sportowej kariery stoi pod dużym znakiem zapytania.

Komentarzy: 0

2020-02-07 18:46

Czytaj więcej
klaebo

PŚ: Bolshunov nie odda już prowadzenia w klasyfikacji generalnej? Klaebo opuści zawody w Falun

W dniach 8-9 lutego w szwedzkim Falun odbędą się kolejne zawody Pucharu Świata w biegach narciarskich, które miały być kolejną szansą dla Johannesa Hoesflota Klaebo na zmniejszenie straty punktowej do lidera klasyfikacji generalnej Rosjanina Alexandra Bolshunova. Norweg odpuści jednak start w rywalizacji z powodu złamania palca u lewej dłoni. Do rywalizacji w PŚ powraca za to Frida Karlsson.

Komentarzy: 0

2020-02-04 16:32

Czytaj więcej
Zobacz więcej

Patronujemy - Patronujemy - Patronujemy

Bieg piastów Bieg Podhalański Bieg Jaćwingów Bieg Hetmański 14  lutego 2016 bieg lotnikow

Partnerzy - Partnerzy - Partnerzy

Biegi Górskie Winter Szus Beskidski Cross Tylko igrzyska Biathlon karpacz DZN Projektujemy, zakładamy, aranżujemy i pielęgnujemy ogrody z największą starannością. Szklarska Poręba Jamrozowa Polana Biegówki Bielsko polskie nartorolki partner nordiclife Encyklopedia sportu

Prawa autorskie © skipol.pl

S

k

l

e

p