podmenu

Blog: ANDRZEJ GUZIŃSKI

guzinski

Vasaloppet China, szybka decyzja, szybki bieg – relacja Andrzej Guzińskiego

Zastanawiając się we wrześniu nad kalendarzem startów w maratonach narciarskich w sezonie 2018 bez chwili namysłu zdecydowałem się wziąć udział w biegu Vasaloppet China. Zadecydowało o tym kilka względów. Pierwszy był taki że, aby ukończyć kolejne 10 biegów należących do serii Worldloppet i uzyskać swój piąty Dyplom Worldlopper Master niezbędnym jest ukończenie jednego z dziesięciu biegów na innym kontynencie i w tym przypadku Chiny okazały się najlepszym dla mnie wyborem.

Komentarzy: 1

2018-01-14 00:51

Czytaj więcej
guzinski

Andrzej Guziński ponownie na Vasaloppet China [WYNIKI POLAKÓW + RELACJA]

W biegu China Vasaloppet wzięło udział ponad 700 uczestników na dystansach 50 i 25 kilometrów. Jest to rekord frekwencji i ponad 20% przyrost uczestników rok do roku. Oznacza to że biegi narciarskie w Chinach z roku przyciągają coraz więcej uczestników.

Komentarzy: 1

2018-01-05 16:56

Czytaj więcej
guziński

Svalbard Skimarathon, bieg narciarski, który warto zaliczyć. Relacja Andrzeja Guzińskiego ze Spitsbergenu

Rok temu kiedy byłem przed ostatnim 20-tym maratonem narciarskim zaliczanym do serii Worldloppet zastanawiałem się, jakie będą moje nowe cele dotyczące startów w biegach narciarskich. Dosyć szybko narodził się w mojej głowie plan na start na dalekiej północy na Spitsbergenie.

Komentarzy: 0

2017-05-01 20:00

Czytaj więcej
guziński

Jizerska 50, niepewność, radość, krew i ból, z 4 tytułem Worldloppet Master w tle; pisze Andrzej Guziński [BLOG]

Przed rozpoczęciem sezonu zimowego wiedziałem, że do osiągnięcia kolejnego celu w postaci 4 dyplomu Gold Worldloppet Master Gold powinienem przebiec ostatni 10 długi bieg zaliczany do cyklu Worldloppet. Zadanie niby łatwe, ale trudne zarazem mając w świadomości niedawno przebytą operację kręgosłupa. Zgodę na start w jednym długim biegu w sezonie otrzymałem od lekarza pod koniec stycznia, jednakże przygotowania do startu rozpocząłem na początku stycznia. Na początku lutego zaliczyłem treningowo Koenig Ludwig Lauf w wersji krótkiej i z nadzieją jak i niepewnością stanąłem na starcie Jizerskiej 50.

Komentarzy: 2

2017-03-23 07:37

Czytaj więcej
guziński

Mój piąty Engadin Skimarathon, relacja Andrzeja Guzińskiego [BLOG]

Kiedy sześć lat temu po raz pierwszy przyjechałem do St. Moritz, aby wystartować w Engadin Skimarathon od razu zauroczyło mnie to miejsce z bajecznymi widokami dookoła, gwarantowanym słońcem podczas pobytu na miejscu oraz perfekcyjną organizacją maratonu narciarskiego, w którym co roku uczestniczy kilkanaście tysięcy biegaczy.

Komentarzy: 0

2017-03-14 21:32

Czytaj więcej
guziński

Krótki wyjazd, krótki bieg – relacja Andrzej Guzińskiego z Maratonu narciarskiego Koenig Ludwig Lauf

Swoją ostateczną decyzję o udziale w biegu podjąłem na tydzień przed wyjazdem do Oberammergau w Niemczech po otrzymaniu zgody lekarza na udział w biegu w niecałe 4 miesiące po poddaniu się operacji kręgosłupa.

Komentarzy: 0

2017-02-08 11:36

Czytaj więcej
guziński

I jak tu nie lubić włoskich klimatów, pisze Andrzej Guziński o trasach Marcialongi i nie tylko

Propozycja syna na wspólny wyjazd i szybka decyzja o wyjeździe do Włoszech w trakcie „rehabilitacji” po operacji kręgosłupa stała się faktem. Nie sądziłem, że po 12 latach przerwy oraz problemów związanych z dochodzeniem do zdrowia po operacji kręgosłupa będę w stanie poradzić sobie z wyzwaniem dotyczącym wspólnych zjazdów z trudnych technicznie tras wokół Arraby. A jednak to co wydawało się dosyć trudne do realizacji było łatwiejsze niż przypuszczałem i mogłem czerpać przyjemność ze wspólnych z synem 45km zjazdów na świetnie przygotowanych trasach.

Komentarzy: 0

2017-01-22 19:04

Czytaj więcej
guziński

Merino Muster – mój bieg do celu. Relacja Andrzeja Guzińskiego z Nowej Zelandii

Kiedy dwa lata temu ukończyłem 16-ty różny bieg z cyklu Worldloppet i otrzymałem dyplom Global Worldloppet Skier, postawiłem przed sobą kolejny cel, którym było ukończenie 4 nowych biegów, które dołączyły do ligi światowej narciarskich biegów masowych Worldloppet. Zadanie było o tyle trudne, gdyż każdy z 4 biegów odbywa się na innym kontynencie i są to biegi organizowane na Islandii, w Argentynie, Chinach i Nowej Zelandii.

Komentarzy: 1

2016-09-15 09:19

Czytaj więcej
guziński

Andrzej Guziński (skipol.pl TEAM) z Snow Farm w Nowej Zelandii

W sobotę 3 września w nowozelandzkim ośrodku narciarskim Snow Farm odbędzie się drugi w tym sezonie bieg narciarski zaliczany do cyklu Worldloppet - Merino Muster. W biegu wystartuje nasz biegówkowy obieżyświat Andrzej Guziński z Gdańska.

Komentarzy: 0

2016-09-01 13:29

Czytaj więcej
guziński

Fossavatn Ski Marathon – nieprzewidywalny wiatr i nieprzewidywalny śnieg - relacja Andrzeja Guzińskiego z Islandii

Ukoronowaniem sezonu narciarskiego 2015/2016 był ukończony przeze mnie w tym sezonie 8 bieg z cyklu Worldloppet - Fossavatn Ski Marathon rozgrywany na Islandii w miejscowości Isafjordur. Był to dla mnie bardzo długi sezon rozpoczęty w sierpniu ubiegłego roku biegiem Ushuaia Loppet w Argentynie poprzez Chiny i kilka krajów Europejskich, aż do Islandii.

Komentarzy: 2

2016-05-01 16:42

Czytaj więcej
guziński

Birkebeinerrennet 2016. Bieg na zaliczenie [relacja Andrzeja Guzińskiego]

Bieg narciarski Birkebeiner był dla mnie szóstym maratonem narciarskim ukończonym w ostatnich pięciu tygodniach, co sprawiało, że w tym czasie byłem prawie całkowicie wyłączony z cyklu treningowego,  czasu na regenerację po każdym ukończonym biegu miałem bardzo niewiele. Znając specyfikę biegu Birkebeiner i związanie z tym trudności zdecydowałem się potraktować go jako „bieg na zaliczenie” organizując bardzo krótki, 2-dniowy wyjazd do Norwegii.

Komentarzy: 4

2016-03-21 16:40

Czytaj więcej
guziński

Prawdziwa zima i prawdziwy śnieg w Lahti: relacja Andrzeja Guzińskiego z biegu Finlandia Hihto (Worldloppet)

Andrzej Guziński to prawdziwy biegówkowy obieżyświat, sezon rozpoczął w Chinach udziałem w Vasaloppetchina, potem wziął udział w Marcialondze teraz biegał w fińskim Hiihto. Przed nim jeszcze Engadin i Islandia. Jak sam mówi rozważa jeszcze udział w norweskim Birkebeiner. Byłoby tego więcej, jednak parę biegów odwołano min. Koenig Ludwig Lauf i Transjurasienne. Poniżej relacja Andrzeja z Finlandii.

Komentarzy: 0

2016-02-28 20:20

Czytaj więcej

Patronujemy - Patronujemy - Patronujemy

Bieg piastów Bieg Podhalański Bieg Jaćwingów Bieg Hetmański 14  lutego 2016 bieg lotnikow

Partnerzy - Partnerzy - Partnerzy

Biegi Górskie Winter Szus Beskidski Cross Tylko igrzyska Biathlon karpacz DZN Projektujemy, zakładamy, aranżujemy i pielęgnujemy ogrody z największą starannością. Szklarska Poręba Jamrozowa Polana Biegówki Bielsko polskie nartorolki partner nordiclife Encyklopedia sportu

Prawa autorskie © skipol.pl

S

k

l

e

p