podmenu

Ankieta

tymczasowy brak ankiety 5 - termin głosowania minął

Kombinacja Norweska

Planica 2024

Mistrzostwa Świata Juniorów i U-23 w Planicy - kombinacja norweska, Team Sprint i 9 miejsce Polaków [WYNIKI]

Ostatnią konurencją Mistrzostw Świata Juniorów w kombinacji norweskiej w Planicy był team sprint. Zawodnicy oddawali po jednym skoku, po czym biegali w sztafecie, gdzie każdy z nich miał do pokonania 7,5km. Nasi zawodnicy Jakub Cieślar i Andrzej Waliczek zajęli 9 miejsce w gronie 14 zespołów narodowych.

Komentarzy: 1

2024-02-11 18:50

Czytaj więcej
RIIBER

Puchar Świata w Otepaa: Riiber wygrywa przd Ilvesem! U kobiet najlepsza Westvold Hansen. Joanna Kil na 17 miejscu!

Po rywalizacji w Nordic Combined Triple w Seefeld, która zakończyła się w niedzielę zwycięstwem Jarla Magnusa Riibera i Idy Marie Hagen, następnym przystankiem Pucharu Świata jest estońska Otepaa, gdzie już wczoraj kombinatorzy i kombinatorki rywalizowali w rundach prowizorycznych, a dzisiaj zmierzyli się w zawodach w formacie startu masowego i rywalizacji na skoczni. U mężczyzn zwycięstwo odniósł niepokonany od dawna Jarl Magnus Riiber, który wyprzedził reprezentanta gospodarzy, Kristjana Ilvesa. W zawodach pań po kilku słabszych występach zwycięstwo odniosła Gyda Westvold Hansen, która goni w klasyfikacji genralnej swoją rodaczkę, Ide Marie Hagen. Jedyna Polka w stawce, Joanna Kil zajęła dzisiaj 17 miejsce.

Komentarzy: 0

2024-02-09 20:42

Czytaj więcej
Planica 2024

MŚJ w Planicy: Korhonen i Walcher ze złotymi medalami! Najlepszy z Polaków Jukub Cieślar na 24 miejscu!

Piątek oznaczał dla kombinatorów i kombinatorek norweskich zmagania indywidualne o tytuł mistrza świata juniorów. Zawody odbywające się w Planicy wygrała Minja Korhonen wśród kobiet oraz Paul Walcher wśród mężczyzn. Najlepszym Polakiem w tych zawodach okazał się Jakub Cieślar, który był 24, a w czołowej 30 znalazł się jeszcze Andrzej Waliczek, który był 28. Dwaj kolejni reprezentanci Polski zajęli lokaty w czwartej dziesiątce.

Komentarzy: 0

2024-02-09 18:37

Czytaj więcej
Planica 2024

MŚJ w Planicy: Niemcy ze złotym medalem w konkursie drużyn mieszanych!

Reprezentacja Niemiec zdobyła złoty medal w konkursie drużyn mieszanych w kombinacji norweskiej, który miał miejsce wczoraj w ramach mistrzostw świata juniorów w narciarstwie klasycznym, które odbywają się w słoweńskiej Planicy. Drugie miejsce wywalczyła reprezentacja Japonii, a trzecia lokata przypadła reprezentacji Norwegii. Polacy nie startowali, ponieważ na juniorskim czemionacie w Planicy polska kombinacja norweska jesr reprezentowana jedynie w męskim wydaniu.

Komentarzy: 0

2024-02-08 15:54

Czytaj więcej
RIIBER

Puchar Świata w Seefeld: Riiber i Hansen z kolejnymi zwycięstwami w tym sezonie! Groźny upadek Wuerth na trasie.

Jarl Magnus Riiber oraz Ida Marie Hagen odnieśli kolejne zwycięstwa w zawodach Pucharu Świata w kombinacji norweskiej. Tym razem miejscem rywalizacji jest austriackie Seefeld, gdzie mężczyźni rywalizują w ramach 11 edycji Nordic Combined Triple, natomiast kobiety walczą o kolejne punkty w ramach zawodów Pucharu Świata w dwóch konkursach indywidualnych.

Komentarzy: 0

2024-02-02 17:39

Czytaj więcej
kombinacja

Riiber i Hansen najlepsi w rundach prowizorycznych w Seefeld! Skład Polaków na MŚJ w Planicy!

Jarl Magnus Riiber ora Gyda Westvold Hansen okazali się najlepsi w czwartkowych seriach prowizorycznych przed pierwszymi zawodami w Seefeld, które odbędą się w piątek. Zarówno w rywalizacji panów jak i pań na starcie nie zobaczyliśmy niestety reprezentantów Polski. 

Komentarzy: 0

2024-02-01 16:45

Czytaj więcej
logo

Finlandia ze złotym medalem w konkursie drużyn mieszanych w kombinacji norweskiej w Gangwon!

Ostatnie zawody na młodzieżowych igrzyskach olimpijskich w Gangwon w kombinacji norweskiej okazały się szczęśliwe dla reprezentacji Finlandii. Kombinatorzy i kombinatorki z tego kraju okazali się najlepsi w konkursie drużyn mieszanych. Drugie miejsce zajęła reprezentacja Słowenii, a trzecie reprezentacja Włoch.

Komentarzy: 0

2024-01-31 12:16

Czytaj więcej
fis

ZIO Młodzieży w Gangwon: Korhonen i Gfrerer ze złotymi medalami. Kacper Jarząbek 10!

Minja Korhonen oraz Andreas Gfrerer okazali się najlepsi w konkursach indywidualnych na młodzieżowych zimowych igrzyskach olimpijskich w południowokoreańskim Gangwon, czyli w miejscowości, gdzie w 2018 roku startowali "dorośli" olimpijczycy w kombinacji norweskiej. W zawodach kobiet nie mieliśmy niestety naszej reprezentantki, natomiast w zawodach mężczyzn Kacper Jarząbek zajął 10 miejsce, a Piotr Nowak był 19.

Komentarzy: 0

2024-01-29 15:46

Czytaj więcej
RIIBER

Puchar Świata w Schonach: Norweskie zwycięstwa w Niemczech. Joanna Kil w drugiej dziesiątce!

Niemieckie Schonach to kolejny przystanek Pucharu Świata w kombinacji norweskiej. Zarówno sobotnie jak i niedzielne zawody zakończyły się zwycięstwami reprezentantów Norwegii. U panów dwukrotnie wygrał Jarl Magnus Riiber, natomiast u kobiet najlepsza w sobotę okazała się Mari Leinan Lund, a w niedzielę zwycięstwo odniosła inna z Norweżek, Ida Marie Hagen. Jedyna Polka w stawce, Joanna Kil, zajęła miejsca w drugiej dziesiątce. 

Komentarzy: 0

2024-01-28 18:22

Czytaj więcej
fis

Puchar Kontynentalny w Lillehammer: Korhonen i Skoglund zwyciężają. Joanna Kil na 4 miejscu! Kacper Jarząbek z pierwszymi punktami.

Sobota była kolejnym dniem rywalizacji kombinatorów oraz kombinatorek norweskich, którzy rywalizowali w ramach Pucharu Kontynentalnego w Lillehammer. Wśród panów najlepszy okazał się tym razem Aleksander Skoglund, a wśród pań ponownie wygrała Minja Korhonen. Joanna Kil spisała się bardzo dobrze i zajęła 4 miejsce. Wśród mężczyzn najlepszym Polakiem był Kacper Jarząbek, który zajął 39 miejsce i tym samym zdobył pierwsze dwa punkty w klasyfikacji Pucharu kontynetalnego 2023/2024.

Komentarzy: 0

2023-12-09 21:13

Czytaj więcej
JakobLange

Puchar Kontynentalny w Lillehammer: Zwycięstwa Lange i Korhonen. Joanna Kil na piątym miejscu!

Lillehammer w minionym tygodniu było miejscem zawodów Pucharu Świata w kombinacji norweskiej i w skokach narciarskich zarówno wśród mężczyzn, jak i wśród kobiet. Panie w norweskiej miejscowości inaugurowały nowy sezon. Tym razem Lillehammer ponownie jest miejscem inauguracji, tym Pucharu Kontynentalnego w kombinacji norweskiej i w skokach narciarskich dla obu płci. Specjaliści i specjalistki od kombinacji norweskiej swoje pierwsze konkursy mieli już dzisiaj, a jutro przed drugie zawody indywidualne w tej miejscowości. Na starcie zawodów mężczyzn mamy w Norwegii czterech Polaków oraz jedną Polkę. Zawody mężczyzn wygrał dzisiaj Niemiec, Jakob Lange, natomiast w zawodach kobiet najlepsza była Finka, Minja Korhonen. Panowie z Polski dzisiaj niestety nie punktowali. Dobrze spisała się natomiast Joanna Kil, która zajęcła piąte miejsce.  

Komentarzy: 1

2023-12-08 22:08

Czytaj więcej
kombinacja

Puchar Świata w Lillehammer: Kolejne zwycięstwo Riibera.

W finałowym konkursie Pucharu Świata w kombinacji norweskiej w Lillehammer ponownie najlepszy okazał się reprezentant gospodarzy, Jarl Magnus Riiber. Tym razem zawodnicy skakali na dużym obiekcie, a do pokonania mieli dystans 10 kilometrów. Polacy nie startowali.

Komentarzy: 0

2023-12-03 21:40

Czytaj więcej

Patronujemy - Patronujemy - Patronujemy

Bieg piastów Bieg Podhalański Bieg Jaćwingów Bieg Hetmański 14  lutego 2016 bieg lotnikow

Partnerzy - Partnerzy - Partnerzy

Biegi Górskie Winter Szus Beskidski Cross Tylko igrzyska Biathlon karpacz DZN Projektujemy, zakładamy, aranżujemy i pielęgnujemy ogrody z największą starannością. Szklarska Poręba Jamrozowa Polana Biegówki Bielsko polskie nartorolki partner nordiclife Encyklopedia sportu

Prawa autorskie © skipol.pl

S

k

l

e

p