Ankieta

Czy uważasz, że krytyka J.Michalczuka i A.Tajnera w kontekście podejścia do dwuboju zimowego jest zasadna?

Kombinacja Norweska

austria

Mistrzostwa Austrii w kombinacji norweskiej: Złote medale dla Rehrla, Kleinrath i Greiderera [WYNIKI]

W miniony weekend odbyły się krajowe mistrzostwa o tytuł najlepszego kombinatora i kombinatorki w Austrii. Panowie rywalizowali w sobotę na normalnej skoczni w Eisenerz oraz w niedzielę na dużym obiekcie w Bischofshofen. Panie rywalizowały jedynie w sobotę na normalnym obiekcie w Eisenerz, gdzie po skokach zmierzyły się na 5 kilometrowym dystansie. Mężczyźni w obu dniach rywalizacji biegali więcej, czyli standardowe 10 kilometrów.

2020-09-29 15:15

Mimo szalejącej epidemii koronawirusa rozegrane zostały ostatnie w tym sezonie zawody z cyklu Pucharu Kontynentalnego w kombinacji norweskiej. W Niżnym Tagile triumfowali Jakob Lange i Tara Geraghty-Moats. Oboje wygrali również klasyfikację generalną.

2020-03-14 14:43

PK w kombinacji norweskiej: Lange zwycięża w Niżnym Tagile! Szczechowicz najlepszy z Polaków.

Kiedy Puchar Świata w kombinacji norweskiej dobiegł końca, dwuboiści nadal rywalizują w Pucharze Kontynentalnym. Ostatnim miejscem zmagań zawodów drugiej rangi jest Niżny Tagił. Ponownie najlepszy był Jakob Lange. W Rosji startują również zawodnicy z Polski, z nich jako jedyny punkt zdobył Andrzej Szczechowicz.

2020-03-11 20:41

Puchar Kontynentalny w Lahti: Jakob Lange ponownie wygrywa.

Niedzielne zmagania w Lahti za nami. Zwycięstwo ponownie odniósł Jakob Lange. Niemiec wygrał przed Kasperem Moenem Flatlą z Norwegii oraz Włochem Raffaele Buzzim.

2020-03-08 18:14

MŚJ w kombinacji norweskiej: Drużyna Austrii triumfuje!

Koniec rywalizacji kombiantorów norweskich w ramach Mistrzostw Świata Juniorów 2020 w Oberwiesenthal. Dziś młodzi dwuboiści walczyli w konkursie drużynowym. Zwycięskim zespołem są Austriacy. Polacy uplasowali się na miejscu 7.

Komentarzy: 1

2020-03-08 18:05

Kombinacja norweska: podsumowanie Pucharu Świata 2019/2020!

Po kilku miesiącach rywalizacji, kombinatorzy norwescy zakończyli sezon Pucharu Świata 2019/2020. Królem tej zimy był 22-latek z Norwegii - Jarl Magnus Riiber i to w jego ręce powędrowała Kryształowa Kula. Młody dwuboista tylko trzy razy kończył zawody poza najwyższym stopniem podium. Patrząc na reprezentantów Polski, najlepszym w kombinacji był Szczepan Kupczak.