Inne sporty - Biathlon

Hojnisz

Biathlon: Hojnisz-Staręga czuje niedosyt po zajęciu 6. miejsca: Chciałam strzelać za szybko

Monika Hojnisz-Staręga była bliska zdobycia tytułu mistrzyni świata we wtorkowym biegu indywidualnym na 15 km. Polka chybiła jednak dwa ostatnie strzały, przez co ostatecznie uplasowała się na 6. miejscu. Swoje niepocieszenie wynikiem wyraziła w trakcie wypowiedzi dla Polskiego Związku Biathlonu.

2020-02-19 19:20

Na ostatni tydzień lutego zaplanowane zostały Mistrzostwa Europy w biathlonie. Początkowo miały się one odbyć w estońskim Otepaeae, ale z powodów pogodowych organizatorzy nie byli w stanie zagwarantować przygotowania tras biegowych. W związku z tym zawody zostały przeniesione do Mińska-Raubicza, gdzie odbędą się także zawody kończące sezonu Pucharu IBU.

2020-02-18 19:05

Dorothea Wierer zwyciężyła w biegu indywidualnym na 15 km podczas biathlonowych Mistrzostw Świata, które odbywają się w Antholz-Anterselwie. To drugie z rzędu złoto wywalczone przez Włoszkę. Bardzo blisko medalu była Monika Hojnisz, która ostatecznie uplasowała się na 6. miejscu.

Komentarzy: 3

2020-02-18 18:30

Międzynarodowa Unia Biathlonu poinformowała, że Rosjanie Evgeny Ustyugov i Svetlana Sleptsova zostali uznani winni stosowania dopingu. Oboje od kilku lat nie są czynnymi zawodnikami, a przebadane próbki były pobrane w 2013 roku i wykazały zażywanie przez Sleptsovą ostaryny, a Ustyugov stosował oxandrolon. Wyniki sportowców z danego okresu zostaną anulowane.

2020-02-17 16:56

W niedzielę zakończyła się Ogólnopolskia Olimpiada Młodzieży w biathlonie. Ostatnimi zawodami były biegi sztafetowe juniorów, juniorek oraz juniorek młodszych. Najlepszy w indywidualnej klasyfikacji medalowej był Konrad Badacz, który do trzech złotych medali wywalczonych wcześniej indywidualnie, dołożył brązowy medal w sztafecie.