michałek

Najmłodsza kategoria rankingowa Polskiego Związku Narciarskiego to juniorki i juniorzy C czyli urodzeni w latach 1998-99. W tej kategorii Ranking PZN wygrali Aleksandra Łacek z NKS Trójwieś Beskidzka i Mikołaj Michałek (foto) z MKS Istebna.

W kategorii dziewcząt zwyciężczyni zdobyła 470 punktów rankingowych. Drugą lokatę zajęła zawodniczka UKS Regle Kościelisko Emilia Nawara, która zgromadziła w całym sezonie 431,25 punktu. Trzecią zawodniczką rankingu jest Klaudia Kołodziej z LKS Witów Mszana Górna z dorobkiem 420 punktów. Kolejne trzy zawodniczki tej klasyfikacji to dziewczęta urodzone w roku 1999 czyli "młodsze" juniorki C. Kolejno:

4. - Klaudia Pytel - SSR LZS Sokół Szczyrk - 376pkt

5. - Kamila Boczkowska - MKS Karkonosze Sporty Zimowe - 340pkt

6. - Justyna Wandzel - LKS Klimczok Bystra - 326pkt.

W tym sezonie sklasyfikowano w rankingu 70 zawodniczek, które zdobywały punkty w zawodach. Przypomnijmy, że punktuje pierwsza 30-tka z listy wyników. W ubiegłym sezonie w tej kategorii sklasyfikowano 91 dziewcząt, czyli o 21 więcej.

RANKING JUNIORKA C

Ranking juniorów C to zwycięstwo Mikołaja Michałka z MKS Istebna, który wywalczył na trasach 515 punktów. Druga lokata dla Mateusza Haratyka z NKS Trójwieś Beskidzka z dorobkiem 447,5 punkta. Trzecie miejsce dla zawodnika z Dolnego Śląska Michała Skowrona reprezentującego MKS Karkonosze Sporty Zimowe, jego wynik to 384 punkty. Kolejne lokaty to kolejno:

4. - Szymon Sikora - MULKS Tomaszów Lubelski - 337pkt

5. - Andrzej Skupień - LKS Poroniec Poronin - 337pkt

6. - Mariusz Kwaśniowski - UKS Regle Kościelisko - 313 pkt.

W tej kategorii sklasyfikowano 66 zawodników, aż o 24 mniej niż w ubiegłym sezonie, kiedy to na rankingu widniało 91 nazwisk.

RANKING JUNIOR C

Dlaczego tak skrupulatnie wyliczamy ilości sklasyfikowanych? Jeżeli utrzyma się tendencja panująca od paru lat, to jeszcze kilka sezonów i nasze polskie biegi narciarskie odejdą do lamusa, a na Igrzyskach 2022 w Krakowie (oby nie) zawodników będziemy brać z łapanki. Może czas najwyższy zastanowić się nad jakimś programem rozwoju biegów narciarskich w Polsce?