Bury D.

Posezonowy Ranking PZN w biegach narciarskich w kategorii junior/ka B ('96'97) wygrywają Agata Warło z UMKS Marklowice i Dominik Bury z MKS Istebna.

Do Rankingu zalicza się 8 najlepszych startów ze wszystkich, w których zawodniczki i zawodnicy wystartowali w tym sezonie. Z zawodów zagranicznych zalicza się punkty tylko z tych zawodów, w których były odrębne klasyfikacje juniorskie.

W kategorii juniorek B zwyciężyła wspomniana wyżej zawodniczka UMKS Marklowice Agata Warło (rocznik'97), która zdobyła w ośmiu startach równe 1000 punktów. Druga lokata w Rankingu dla zawodniczki MULKS Tomaszów Lubelski Katarzyny Stokfisz z 894 punktami na koncie. Najniższy stopień podium dla Darii Krupy z SSR LZS Sokół Szczyrk. Daria zgromadziła równe 800 punktów.

Czwarte miejsce dla Justyny Pradziad z LKS Poroniec Poronin która zdobyła 752 punkty, jednak co warto zauważyć aż 420 z nich zdobyła na Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży, najwięcej ze wszystkich dziewcząt w tej kategorii. Miejsce piąte to reprezentująca MKS Karkonosze Sporty Zimowe Róża Łyjak (718pkt), a szósta lokata dla drugiej zawodniczki UMKS Marklowice w czołówce tej kategorii Oliwii Mutwil, któa skończyła sezon z dorobkiem 669 punktów.

W Rankingu sklasyfikowano 22 zawodniczki z młodszego rocznika '97, z których aż 7 uplasowało się w pierwszej dziesiątce i 11 z rocznika '96, razem 33 juniorki B, które zdobywały punkty w tym sezonie. W sezonie 2012/2013 sklasyfikowano 42 zawodniczki, czyli o 9 więcej.

RANKING JUNIORKA B

W kategorii juniorów B ('96'97) tryumfował Dominik Bury zawodnik MKS Istebna, który zdobył 1110 punktów. Prowadzący przez cały sezon w rankingu Wojciech Fojcik ('97) z UMKS Marklowice musiał uznać wyższość starszego kolegi zajmując ostatecznie drugą lokatę z 865 punktami. Trzecie miejsce to kolejny zawodnik z Marklowic Filip Kroemer - 740 punktów na koncie.

Czwarta lokata dla Klaudiusza Koguta z MUKN Pod Stróżą Miszkowice - 710 oczek, piate miejsce to Przemysław Zawada z MKS Istebna z 698 punktami. 10 punktów stracił do Zawady, szósty w końcowej klasyfikacji Patryk Borkowski z UKS Rawa Siedlce zdobywając 688 oczek.

W pierwszej dziesiątce rankingu w tej kategorii mamy po 5 zawodników urodzonych w roku '96 i '97. Sklasyfikowano 42 panów w tej kategorii po 21 z obu wyżej wymienionych roczników, mniej o 7 zawodników w porównaniu z ubiegłym sezonem.

RANKING JUNIOR B

Ilu z rocznika '97 (zarówno pań i panów) zobaczymy w przyszłym sezonie na trasach biegowych dowiemy sie dopiero jesienią.