Ranking Polskiego Związku Narciarskiego w konkurencji biegi narciarskie za sezon 2011/2012 wygrał zawodnik UKS Rawa Siedlce Maciej Staręga.
Najlepszym okręgiem  jest Śląsko-Beskidzki Związek Narciarski, a najlepszym klubem NKS Trójwieś Beskidzka.

W kategorii senior sklasyfikowano 58 zawodników , w tym 29 seniorów.
Druga lokata to Mariusz Michałek z NKS Trójwieś Beskidzka, trzecie miejsce dla Jana Antolca z LKS Poroniec Poronin.
Pozostali sklasyfikowani zawodnicy  to juniorzy A, B i C którzy startowali w biegach seniorskich.
Na rankingu zostali oznaczeni kolorami zgodnie z legendą.

W Rankingu Okręgowych Związków Narciarskich wygrał Śląsko-Beskidzki Okręg, którego zawodnicy zgromadzili 884 punkty, drugie miejsce dla Tatrzańskiego Związku Narciarskiego (569pkt), trzecie miejsce w tej klasyfikacji dla Warszawskiego Okręgowego Związku Narciarskiego (256pkt).
Punkty zdobywali zawodnicy z 8 okręgów.

W Rankingu klubowym zdecydowane zwycięstwo biegaczy z klubu NKS Trójwieś Beskidzka, którego zawodnicy zdobyli 484 punkty.
Drugim klubem minionego sezonu został AZS AWF Katowice, akademicy z Katowic wywalczyli 264 punkty,trzecie miejsce to UKS Rawa Siedlce z 256 punktami na koncie (Maciej Staręga i koledzy przegrali drugą lokatę 8 punktami).