kamila

Norweżka Karoline Erdal była najlepsza w rozegranych w słowackim Brezno-Osrblie zawodach sprinterskich na 7,5 km w ramach biathlonowego Pucharu IBU. Na 28. miejscu zawody ukończyła Kamila Cichoń. Na dystansie o 2,5 km dłuższym najlepszy był Rosjanin Semen Suchilov.

Erdal zwyciężyła z jedną pomyłką na strzelnicy i z czasem 20:47.1. Dwa kolejne miejsca zajęły Rosjanki - bezbłędna Victoria Slivko ze stratą 19,7 sekund oraz myląca się raz Ekaterina Glazyrina, która straciła do swojej rodaczki 0,1 sekundy.

Bardzo zbliżone do siebie czasy zanotowały wszystkie startujące Polki. Najlepsza była Kamila Cichoń, która nie pomyliła się na strzelnicy i ze stratą +1:54.2 minuty zajęła 28. miejsce. Anna Mąka była 31. (2 pudła, +1:59.3 straty), a pozycję niżej uplasowała się Karolina Pitoń (3 pudła, +1:59.7).

Wśród mężczyzn najlepszy był Suchilov z czasem 23:56.0. Dwa kolejne miejsca zajęli Norwegowie - Sivert Guttorm Bakken ze stratą 10,3 sekundy oraz Endre Stroemsheim, który stracił do zwycięzcy 12,7 sekundy. Cała trójka zanotowała jedną pomyłkę na strzelnicy.

Także jedno pudło zaliczył najlepszy z Polaków, Mateusz Janik, który zajął 44. miejsce (+2:24.8 straty). Jedną pomyłkę zanotował także Łukasz Sidorowicz (55. miejsce, +3:07.4), a jedną pozycję niżej uplasował się Tomasz Jakieła (3 pudła, +3:09.2). Najgorzej spisał się Tadeusz Nędza-Kubiniec - 95. miejsce, 6 pudeł, 6:14.9 straty.