Kto z reprezentacji Polski zaskoczył Cię najbardziej pozytywnie w tym sezonie?

Wyniki: Biegi narciarskie świat

kowalczyk falun

Saariselka: Justyna Kowalczyk tuż za podium na 10 kilometrach łyżwą! [WYNIKI]

W ostatnim dniu zmagań w fińskiej Saariselce na zawodniczki i zawodników czekały biegi dystansowe stylem dowolnym. Panie miały do pokonania 10 kilometrów, a panowie 15. O sporym niedosycie będzie pewnie mówiła Justyna Kowalczyk, która miała dużą szansę na podium, ale ostatecznie zajęła 4. miejsce.

2017-11-19 14:40

Ostatni dzień zawodów w Gaelivare to sprinty stylem klasycznym. Na liście startowej mieliśmy dwie Polki i czterech Polaków.  Tylko Maciej Staręga zdołał awansować do ćwierćfinałów, reszta zawodników zawiodła. Niestety, dla Maćka ćwierćfinał sprintów klasykiem był ostatnim akordem weekendu w Gaelivare. Zwycięstwa powędrowały w ręce gospdoarzy.

Komentarzy: 10

2017-11-19 13:01

Piąty start w tym sezonie, najpierw trzy miejsca na podium, później jedna lokata w drugiej dziesiątce i w końcu zwycięstwo – to dorobek Justyny Kowalczyk w rozpoczętym sezonie. Dziś Polka po raz pierwszy tej zimy stanęła na najwyższym stopniu podium zawodów FIS, odnosząc triumf w sprincie klasykiem w fińskiej Saariselce.

2017-11-18 15:58

Drugi dzień zawodów w Szwecji to biegi dystansowe stylem klasycznym. Wśród Pań zwyciężyła ponownie Szwedka Charlotte Kalla.

Komentarzy: 12

2017-11-18 13:17

Bieg na 5km stylem klasycznym rozgrywany w fińskiej Saariselce wygrała wschodząca gwiazda austriackich biegów narciarskich – Teresa Stadlober. Drugie miejsce zajęła Justyna Kowalczyk, trzecie lokata dla Anny Schevchenko reprezentującej Kazachstan. Najlepszy wśród panów na dystansie 10km okazał się Francuz Maurice Manificat.