kn

Szczęśliwa okazała się dzisijesza rywaliazcja dla austriackiego duetu kombinatorów, który sięgnął po złote medale w sprincie drużyniowym. Złoto wywalczył Johannes Lamparter wraz z Lukasem Greidererem. Drugie miejsce zajął duet Norweski a trzecie miejsce przypadło zawodnikom z Niemiec. Polska ekipa zajęła 11 miejsce w gronie 14 zespołów.

Serię skoków wygrali Japończycy. Obaj zawodnicy z kraju kwitnącej wiśni skoczyli po 136 metrów i o 2 sekundy wyprzedzali zespół austriacki. Trzecie miejsce po skokach zajmował duet norweski, który tworzyli Espen Andersen i Jarl Magnus Riiber. Czwarte miejsce należało do Niemców a piąte do Francuzów. Czołową szóstkę zamknęli Finowie. Polski zespół tworzony przez Szczepana Kupczaka i Andrzeja Szczechowicza zajmował po tej części zawodów 9 miejsce.

Następnie sportowcy ruszyli na trasę biegu 2x7,5 kilometra. Zwycięstwo odnieśli Austriacy. Dla Johannesa Lampartera to kolejny złoty medal podczas tych mistrzostw. Jego kolegą z ekipy był Lukas Greiderer, dla którego jest to jeden z największych sukcesów w karierze. Drugie miejsce ze stratą ponad 30 sekund zajęli Norwegowie. Trzecie miejsce minimalnie przed Japończykami zajęli Niemcy. Strata tych ekip do Austrii wyniosła ponad minutę. Dwie kolejne pozycje zajęli Finowie i Francuzi. Polski zespoł zajął 11 miejsce jednak nie ukończył zawodów. polacy podobnie jak Słowenia, Ukraina, Rosjanie i Kazachstan zostali zdublowani.

Źródło: fis-ski.com