bury

Drugi dzień rywalizacji w Davos, to biegi stylem łyżwowym na dystansie 10 i 15 km. W kategorii kobiet zwyciężyła Therese Johaug. Badzo dobrze wypadła Izabela Marcisz, która zajęła 43. pozycję. Wśród mężczyzn triumfował Evgeniy Belov. Dominik Bury uplasował się na 41. miejscu. 

 

Wśród mężczyzn, którzy wystartowali dziś na dystansie 15 km, zwyciężył Evgenij Belov. Rosjanin, z niespełna sekundową przewagą wyprzedził drugiego na mecie Maurice Manificat, podium uzpełnił Martin Johnsrund Sundby, który stracił 4,5 sekundy do zwycięzcy. 

Najlepiej z naszych reprezentantów wypadł dziś Dominik Bury, Polak stracił dziś 1:23,7 i uplasował się na 41. pozycji. Starszy z braci Bury, Kamil zajął dziś 81. miejsce, a Mateusz Haratyk, dla którego start w Pucharze Świata jest debiutem był dziś 91. 

 

WYNIKI

 

Jak można było przypuszcza zwycięstwem Theresy Johaug zakończył się start na dystansie 10 km stylem łyżwowym. Norweżka zwyciężyła 12 sekund nad Ingvild Flugstadt Oestberg. Miejsce trzecie ze stratą 19 sekund zajeła Krista Parmakoski. 

Pierwszą szóstkę uzupełnily jeszcze Ebba Anderson na miejscu czwartym, Jessica Diggins, która przekroczyła linię mety jako piąta, a pierwszą szóstkę zamknęła Rosie Brennan ze Stanów Zjednoczonych. 

 

Naprawdę solidny występ zaliczyła dziś Izabela Marcisz, Polka ze stratą 2:26,8 zajęła 43 pozycję, warto dodać że od pierwszych punktów Pucharu Świata, dzieliło ją 26 sekund. Także można uznać to za bardzo dobry rezultat. Na miejscu 56. zakończyła rywalizację Urszula Łętocha (+3:05)

 

WYNIKI

 

Natalia Surdyka