lahti

Biegami łączonymi rozpoczęli rywalizację biegacze w ramach Pucharu Świata. W biegu Pań zwyciężyła nie kto inny jak Theresa Johaug, która rozgromiła po raz kolejny rywalki. U mężczyzn najlepszy był Aleksander Bolshunov.

Ponad minutę przewagi zanotowała norweska zawodniczka, nad drugą na mecie Amerykanką Jessicą Diggins. Na miejscu trzecim uplasowała się Heidi Weng, ze stratą 1:19. Miejsce czwarte zajęła Krista Parmakoski, a miejsce piąte i szóste dzieliła zaledwie 0,1 sekundy. Zwyciężyła te walkę Astrid Jacobsen, przed Charlotte Kallą. Wystartowały 52. zawodniczki. Polki nie startowały.

Wśród mężczyzn zwyciężył Aleksander Bolshunov, na drugim miejscu ze stratą niespełna dwóch sekund uplasował się Christer Hans Holund, a podium uzuepłnił Emil Iversen. Tuż za podium zawody zakończył Johannes Klaebo, co mogło być małym zaskoczneniem. Piąty przybiegł Martin Johnsrund Sundby, a pierwszą szóstkę uzuepłnił Sjur Roethe.