Bieg na 5 km stylem dowolnym na Mistrzostwach Świata Juniorów wygrała Szwedka Ebba Andersson. Polki Agata Warło i Klaudia Kołodziej uplasowały się pod koniec stawki. Wśród juniorów, którzy mieli do pokonania 10 km, bezkonkurencyjni okazali się Rosjanie zajmując wszystkie miejsca na podium, Mateusz Haratyk 25.

Bieg juniorów na dystansie 10 km, również stylem dowolnym absolutnie zdominowali Rosjanie zajmując wszystkie miejsca na podium, a czwarty z nich uplasował się na 5. miejscu.

Wygrał Vladislav Vechkanov, drugi ze stratą 7,9 s był Egor Kazarinov, a trzeci Yaroslav Rybochkin +13,3. Jedynym, któremu udało się dziś pokonać Rosjanina był Harald Oestbe Amundsen z Norwegii, który zajął 4. miejsce ze stratą 15,2 s do zwycięzcy.

Piąte miejsce zajął Kirill Kilivnyuk +38,5 s, a szósty był najlepszy w sprincie Janosch Brugger z Niemiec +38,6 s.

Na 25. miejscu uplasował się jedyny nasz reprezentant Mateusz Haratyk, jego strata do zwycięzcy wyniosła 1:56.2

WYNIKI JUNIORÓW

Zwycięstwo Szwedki niespodzianką nie jest, mniej zorientowanym przypomnijmy, że na inaugurację sezonu pokonała Hannę Falk, Stinę Nilsson czy Annę Haag w Bruksvallarnie.

Drugie miejsce, ze stratą 13,8 sekund, zajęła Marte Maehlum Johansen z Norwegii, a trzecia była Mariya Istomina z Rosji. Jej strata do zwyciężczyni wyniosła 15,3s.

Czwarte miejsce zajęła Włoszka Anna Comarella, piąta była reprezentantka gospodarzy Katharine Ogden, a szóstą pozycję zajęła Flora Dolci z Francji, rocznik 1999. Przypomnijmy, że w Mistrzostwach Świata Juniorów w tym roku startują zawodnicy urodzeni w roku 1997 i młodsi.

9. miejsce zajęła urodzona w roku 2000 zawodniczka z Czech Barbora Hvalickova (strata 47,8 s).

Polki zajęły miejsca pod koniec stawki, Agata Warło była 49. ze stratą 2:25.8, a Klaudia Kołodziej 50. +2:28.1.