jaćwingów

Wczoraj w Gołdapi odbył sie po raz siódmy Letni Bieg Jaćwingów na nartorolkach. W biegu głównym na dystansie 25 kilometrów stylem dowolnym tryumfowali zawodnicy team nabiegowkach.pl Beata Nowok i Grzegorz Fijałkowski.

Fijałkowski w biegu głównym nie pozostawił złudzeń rywalom, jego przewaga nad drugim na mecie Hubertem Paszkowskim z skipol.pl TEAM wyniosła równe trzy minuty. Trzeci stopień podium zajął także zawodnik skipol.pl TEAM Daniel Żamojtuk.

Podium w tej kategorii na zdjęciu głównym.

Bieg kobiet wygrała wspomniana już wyżej Beata Nowok, która w klasyfikacji OPEN ( z mężczyznami) została sklasyfikowana na ósmym miejscu. Podium w tej kategorii uzupełniły: druga Paulina Kucharewicz z UKS Orliki Stara Kamionka oraz trzecia Kamila Ołów z DD Running Team Gołdap.

W Biegu Jaćwingów startowała nasza dywizja północna skipol.pl TEAM-u, poniżej prezentujemy miejsca naszych zawodników:

4. Robert Sadowski

5. Dariusz Rogala

7. Mariusz Krygier

10. Janusz Meissner ( opiekun Cartusii Kartuzy)

sklasyfikowano 20 zawodników.

W ramach Biegu Jaćwingów rozegrano także bieg dla młodzieży na dystansie 8400 metrów. Pierwsze dwie lokaty zajęli zawodnicy z Litwy Rudolfs Raudzins i Andris Drautvila, trzecia lokata dla Jakuba Wesołowskiego z Cartusii Kartuzy.

W grupie dziewcząt podium zdominowały zawodniczki UKS Start Malawicze Dolne, wygrała Oliwia Borys, przed Marią Borys i Elżbietą Łowczecką.

W biegu młodzieży sklasyfikowano 15 uczestników.

Żałujemy niewielkiej frekwencji biegu w Gołdapi, niestety niemal w ostatniej chwili zmieniono termin Biegu Hetmańskiego w Tomaszowie Lubelskim, stąd brak min zawodników z Siedlec i Tomaszowa Lubelskiego. No i co się stało z uczestnikami z Warszawy? Trenują przed Rolkowiskiem? Trzymam kciuki za imprezę w Gołdapi.

kace

wyniki i foto : zmierzymyczas.pl

p.s w artykule powiązanym poniżej WYNIKI z Biegu Jaćwingów 2019. W ub roku z powodu pandemii bieg nie została rozegrany.