HETMAŃSKI

Informacją weekendu jest nowy rekord Polski w nartorolkowym biegu na 100 metrów. Od wczoraj nowym rekordzistą jest Jan Żółkiewski z MULKS Grupa Oscar Tomaszów Lubelski, który poprawił kilkuletni rekord Maciej Staręgi i przebiegł dystans 100 metrów w czasie 11,310 sekundy. Gratulujemy! Z kolei dzisiejszy Bieg Hetmański na dystansie 15 kilometrów stylem klasycznym wygrał Paweł Filip z skipol.pl TEAM!

W Tomaszowie Lubelskim w sobotę i niedzielę zainagurowano nartorolkowy sezon pod egidą Polskiego Związku Narciarskiego, czyli Marwe Cup 2021.

W sobotę licencjonowani zawodnicy i zawodniczki rywalizowali w sprintach stylem dowolnym na dystansie 1000 metrów, oraz rozegrano po raz ósmy Puchar Krismara czyli nartorolkowy sprint na dystansie 100 metrów. W tym ostatnim byliśmy świadkami nowego rekordu Polski na tym dystansie, od wczoraj czas Jana Żółkiewskiego 11,310 sekundy jest najlepszym wynikiem w historii na tym dystansie.

Drugie i trzecie miejsce zajęli zawodnicy gospodarzy Szymon Bełz i Bartosz Cielniak.

W sprincie Pań, rekord Moniki Skinder jest na razie bezpieczny, zwyciężyła Anna Berezecka z MULKS Grupa Oscar Tomaszów Lubelski, przed Dominiką Krajcer z UKS Rawa Siedlce ( uwaga, Dominika ma 14 lat, czyżby nowy talent sprinterski z Siedlec?) i Karoliną Kuć także z Tomaszowa.

Dzisiejszy dzień to rywalizacja stylem klasycznym i bieg główny imprezy czyli I Nartorolkowy Bieg Hetmański. Pierwszym zwycięzcą zapisanym w historii jest Paweł Filip z Lublina reprezentujący skipol.pl TEAM. Kolejne miejsca na podium zajęli Kacper Antolec z AZS AWF Katowice i Mateusz Mandziuk z Tomaszowa Lubelskiego.

Na zdjęciu głównym medaliści biegu.

Na tym dystansie sklasyfikowano 32 mężczyzn.

Oczywiście należy się słowo wyjaśnienia, Paweł Filip jest w formie, ale nie aż takiej, żeby wygrywać z byłym reprezentantem kadry Antolcem. Organizatorzy pozwolikli startującym w biegu amatorom na bieg na własnych nartorolkach, a jak widać koła 6CR versus 6 robią różnicę.

Bieg główny kobiet rozegrano na dystansie 10 kilometrów, zwyciężyła Karolina Kuć, przed Natalią Kowalczuk ( obie MULKS Grupa Oscar) i Anną Bielecką z UKS Rawa Siedlce.

Sklasyfikowano 11 kobiet.

WYNIKI Marwe Cup z wczorajszych sprintów stylem dowolnym oraz dzisiejszych biegów dystansowych klasykiem prezentujemy poniżej: