Klimow

Jewgienij Klimow został dziś na dużej skoczni w Czajkowskim (HS 140) złotym medalistą Mistrzostw Rosji. 20-latek obronił pierwsze miejsce głównie dlatego, że biegano na dystansie 7,5 km. Drugie miejsce zajął Denis Isajkin, a trzecie Nijaz Nabiejew. Warto też zaznaczyć, że podczas wcześniejszych konkursów zespołowych Klimow ustanowił dwa nowe rekordy skoczni.

Klimow tym razem po skokach miał tylko 26 sekund przewagi nad Nabiejewem i 50 nad Żarkowem. Na jego szczęście nie pobiegli oni dobrze i po brązie na skoczni normalnej, mógł cieszyć się ze złota na skoczni dużej. Siedem sekund po nim finiszował Denis Isajkin i gdyby bieg był o 2,5 kilometra dłuższy, to zapewne on wywalczyłby złoty krążek. Podium uzupełnił Nijaz Nabiejew (+43.9). Pobiegł on jeszcze wolniej od Klimowa, ale udało mu się obronić miejsce na podium. Kolejne lokaty zajęli Dimitrij Żarkow (+56.9), srebrny medalista ze skoczni normalnej Wiaczesław Barkow (+1:13.9) i najszybszy dziś na trasie Samir Mastijew (+1:14.3). Dopiero siódmą lokatę zajął Iwan Panin (+1:25.1), który przeciętnie skoczył i pobiegł.

Sklasyfikowano 18 zawodników. Rywalizacji nie ukończył złoty medalista z czwartku czyli Ernest Jachin.

Warto też zaznaczyć, że Klimow podczas wcześniejszych konkursów drużynowych ustanowił rekordy obu skoczni w Czajkowskim – dużej (HS 140) i normalnej (HS 106). 29 marca skoczył 106,5 metra na obiekcie normalnym, a dzień później poszybował na 139 metr na skoczni dużej. Dzięki temu na pewno do kolejnej zimy będzie on rekordzistą obu obiektów.