a

Bez udziału publiczności odbyły się pierwsze zawody biathlonowego Pucharu Świata w czeskim Novym Meście. Zwycięstwo w sprincie kobiet na 7,5 km odniosła Niemka Denise Herrmann. W biegu wzięły udział cztery Polki, a najlepsza z nich była Monika Hojnisz-Staręga, która zajęła 9. pozycję.

Walka o zwycięstwo rozegrała się między bezbłędnymi na strzelnicy Denise Herrmann oraz Anais Bescond. Lepszą dyspozycję biegową zaprezentowała Niemka i zwyciężyła z czasem 18:51.0, pokonując Francuskę o 27,2 sekundy. Na najniższym stopniu podium uplasowała się Czeszka Marketa Davidova, która spudłowała raz i straciła do zwyciężczyni 49,7 sekund.

Po jednym pudle na obu strzelaniach zanotowała Monika Hojnisz-Staręga, jednak nie przeszkodziło jej to w zajęciu dobrego 9. miejsca (+1:24.4). Pozostałe Polki nie zdobyły punktów do klasyfikacji Pucharu Świata. Blisko tego była 41. Kinga Zbylut (2 pudła, +2:19.6). Na 69. pozycji uplasowała się Anna Mąka (3, +3:11.3), a Magdalena Gwizdoń była 83. (4, +3:52.5).