kamila żuk

Sobotnie biegi sprinterskie są przedostatnimi zawodami w ramach Mistrzostw Europy w biathlonie, które odbywają się w Mińsku-Raubiczy. Wśród mężczyzn na dystansie 10 km triumfował Rosjanin Matvey Eliseev. Do biegu pościgowego zakwalifikował się tylko Andrzej Nędza-Kubiniec. Na dystansie o 2,5 km krótszym triumfowała Szwedka Elisabeth Hoegber, a najlepsza z Polek była Kamila Żuk, która zajęła 15. miejsce.

Eliseev zwyciężył z czasem 23:46.4 i jedną pomyłką na strzelnicy. Także jedną pomyłkę zaliczyli dwaj pozostali medaliści. Na drugiej pozycji uplasował się Łotysz Andrejs Rastorgujevs ze stratą 4,1 sekundy, a trzeci był Norweg Aleksander Fjeld Andersen, który stracił do zwycięzcy 25,5 sekund.

Najlepszy z Polaków był Andrzej Nędza-Kubiniec, który z trzema pudłami uplasował się na 55. miejscu (+2:10.6). Także trzy razy mylił się Łukasz Szczurek, sklasyfikowany na 67. pozycji (+2:37.0). Trzy lokaty niżej uplasował się najlepiej strzelający z Polaków Tomasz Jakieła (1 pudło, +2:44.6). Na 80. miejscu zawody zakończył Grzegorz Guzik (5 pudeł, +3:13.2), a na odległym 106. miejscu uplasował się Mateusz Janik (5 pudeł, +5:02.3).

WYNIKI BIEGU SPRINTERSKIEGO MĘŻCZYZN

Wśród kobiet zwycięstwo odniosła Hoegber, która mimo jednego pudła, zwyciężyła Elisabeth Hoegberg z czasem 22:39.6. Srebrny medal wywalczyła bezbłędna dzisiaj Norweżka Ida Lien, która do zwyciężczyni straciła 14,4 sekund, a na najniższym stopniu stanęła Białorusinka Iryna Kryuko (1 pudło, +15.9 sekund straty).

Do jutrzejszego biegu pościgowego awansowały trzy Polki. Najlepsza z nich była Kamila Żuk, która z dwoma pomyłkami na strzelnicy, uplasowała się na 15. pozycji ze stratą 1:04.9. Na 44. miejscu uplasowała się Anna Mąka (2 pudła, +2:22.0), a 58. była Kinga Zbylut (4 pudła, +2:59.1). Jutro zabraknie tylko Magdaleny Gwizdoń, która uplasowała się na 78. lokacie (4 pudła, +3:52.7).