pitoń

W piątek odbyły się biegi indywidualne na 12,5 km kobiet oraz 15 km mężczyzn w słowackim Brezno-Osrblie ramach biathlonowego Pucharu IBU. Zwycięstwa odnieśli Rosjanka Ekaterina Glazyrina oraz Norweg Endre Stroemsheim. Najlepiej z Polaków wypadła Karolina Pitoń, która zajęła 18. miejsce.

Glazyrina była bezbłędna na strzelnicy i zwyciężyła z czasem 36:19.8. Drugie miejsce zajęła jej rodaczka, także bez pudła, Evgeniya Pavlova (+37.5 sekund), a na najniższym stopniu podium stanęła Włoszka Alexia Runggaldier, która raz chybiła i straciła do zwyciężczyni 40,6 sekund.

Dwie pomyłki w strzelaniu zaliczyła sklasyfikowana na 18. miejscu Karolina Pitoń, która straciła 2:51.4 minuty do Glazyriny. Na 27. pozycji zawody ukończyła Anna Mąka (4 pudła, +3:38.4), a Kamila Cichoń zajęła 52. lokatę (również 4 pomyłki, +5:49.0).

Także bezbłędni na strzelnicy byli dwaj najlepsi zawodnicy wśród mężczyzn. Triumfował Stroemsheim z czasem 36:29.9 i pokonał o 57,3 sekund Niemca Romana Reesa. Trzeci ze stratą 1:19.5 minuty oraz jedną pomyłką na strzelnicy był Rosjanin Kirill Streltsov.

Znacznie częściej pudłowali reprezentanci Polski. Najlepszy z nich Tomasz Jakieła zajął 57. miejsce, pudłował sześciokrotnie i stracił do Norwega 6:55.8 minuty. O 0,9 sekundy gorszy był od niego Tadeusz Nędza-Kubiniec, mimo jednej pomyłki mniej. Najgorzej zaprezentował się Łukasz Sidorowicz - 86. miejsce, aż 8 pudeł i 9:51.8 minuty straty do zwycięzcy.