gwizdoń

Drugi dzień, rywalizacji na Duszniki ARENA to również biegi sprinterskie, na dystansie 7,5 i 10 km. Zwycięstwo ponownie odniosła Rosjanka Natalia Gerbulova. W kategorii mężczyzn triumfował Philip Horn.

Po raz drugi, w Dusznikach Zdroju, na najwyższym stopniu podium zobaczymy Rosjankę Natalię Gerbulovą. Zawodniczka ze wschodu, była dziś bezbłędna na strzelnicy i o ponad 20. sekund pokonała drugą na mecie Johannę Skottheim. Miejsce trzecie zajęła Nadia Bielkina z Ukrainy. Warto dodać, że aby walczyć, dziś o zwycięstwo w biegu, trzeba było strzelać bezbłędnie. Dziś trzy pierwsze zawodniczki, zachowały czyste konto na strzelnicy.

Najlepszą Polką w tym begu, była tym razem Magdalena Gwizdoń. Zawodniczka reprezentująca BKS Żywiec, spudłowała dwukrotnie i, przekroczyła linię mety na 16. miejscu. W pierwszej "20" znalazla się jeszcze Anna Mąka, która zajęła 19. miejsce.

Kolejno 65 i 66. miejsce zajęły Kamila Cichoń oraz Natalia Tomaszewska. Na miejscu 69. była Daria Gembicka, 70. zakończyła zawody Joanna Jakieła.

Wśród mężczyzn zwyciężył Philip Horn, tylko nieco ponad dwie sekundy, stracił do niego Anton Babikov, który popełnił tak, jak zwycięzca biegu jeden błąd na strzelnicy. Miesjce trzecie przypadło dla Adama Vaclavika, który był dziś bezbłędny.

Najlepszym z Polaków, był dziś Tomasz Jakieła, który zajął 46. miejsce. Marcin Szwajnos, był dziś 54. Trzy oczka niżej, uplasował się Tadeusz Nedza-Kubiniec. Na 69. miejscu sklasyfikowano Wojciecha Filipa. 82 i 83. miesjce, przypadło kolejno Tomaszowi Zięba, oraz Przemysławowi Pancerzowi.