mps

Mistrzostwa Polski Seniorów i młodzieżowców (dalej MPS) w biegach narciarskich odbędą się w dniach 21-24 stycznia na trasach Centralnego Ośrodka Sportu w Zakopanem. Zawody są jednocześnie zawodami Pucharu Grupy Azoty, czyli Pucharu Polski Polskiego Związku Narciarskiego w biegach narciarskich.

 

Mistrzostwa Polski Seniorów w Zakopanem (część pierwsza) to rywalizacja o mistrzowskie tytuły w team sprintach stylem klasycznym, oraz na dystansach klasykiem i łyżwą. Panie będa rywalizowały na dystansach 5km F i 10 CL, panowie 10F i 15 CL.

 

To oczywiście pierwsza część Mistrzostw Polski Seniorów w biegach narciarskich, druga czyli sprinty indywidualne stylem dowolnym oraz biegi długie stylem klasycznym na dystansach 15 km kobiet i 30km mężczyzn zostaną rozegrane w ramach zawodów FIS Slavic Cup w terminie 20-21 marca.

Przypomnijmy, że w Mistrzostwach Polski Seniorów (część pierwsza) prawo startu mają zawodniczki i zawodnicy z kategorii senior/ka, junior/ka i junior/ka młodsi.

 

Zawody MPS są rozgrywane wspólnie z zawodami Pucharu Grupy Azoty, stąd w programie zawodów biegi dystansowe w kategoriach młodzik/młodziczka oraz dziewcząt i chłopców.

 

Szczegółowy program zawodów, oraz wszelkie zasady obowiązujące w czasie covid-owych obostrzeń znajdziecie w komunikacie zawodów

  >>> TUTAJ <<<

 

kace

źródło: pzn/Faustyna Malik