bieg podhalański

W Nowym Targu, warunki śniegowe  są bardzo dobre, dzięki czemu zawodnicy mogli ścigać się na wszystkich dystansach. Od 6 po 30 km.

Na najkrótszym dystansie, czyli 6 km w kategorii OPEN, zwycieżył Andrzej Mojeścik, z TEAMU nabiegowkach.pl. Dwie sekundy za nim uplasował się Wojciech Wojtyła z MKS Istebna, a na najniższym stopniu podium stanął Bartosz Krzymiński. W tym biegu mieliśmy również zawodników naszego "skipolowskiego" teamu. Marcelina Wojtyła zajęła piąte miejsce w kategorii OPEN, a zwyciężyła wśród kobiet.

Na dystansie 15 km, najlepszy okazał się być Jacek Staroń z Krosski Remsport, który na finiszu ograł Jana Holigę KBL SKP Martin. Miejsce trzecie z sekundową stratą do zwycięzcy zajął Piotr Garbowski.

Nasi "skipolowi" zawodnicy i w tej konkurencji brali udział. Na miejscu 9. sklasyfikokwany został Robert Sadowski, na miejscu 13. Ireneusz Rabski, 17. był Dariusz Ślaga, Andrey Pradun zajął miejsce 22. Dariusz Rogala to miejsce 32. Kuba CIeślar, zajął 134. miejsce, a w swojej kategorii wiekowej był 34.

Wśród kobiet na tym dystansie, trumfowała Catherine Spierenburg UKS Regle Kościelisko, przed Iwoną Piekarz LKS Wiśniowa Osieczany i Jagienką Czubernat SMS Szklarska Poręba/ MKS Karkonosze Jelenia Góra.

Na najdłuższym dystansie, czyli 30 km. Zwycieżył Peter Mlynar z SKP Vysoke Tatry. Tuż za nim, linię mety przekroczył Kacper Antolec, a najniższy stopień podium przypadł Jakubowi Twardowskiemu z AZS Zakopane.

Na miejscu 12. zawody zakończył tegoroczny mistrz świata lekarzy, Paweł Bubula. Józef Wojtyła, linię mety przekroczył na miejscu 17. Hubert Koszyk to pozycja numer 25. Ryszard Somerlik, zajął 35. miejsce. Wszyscy wyżej wymienieni zawodnicy, to zawodnicy teamu skipola.

Najlepszą kobietą na tym dystansie, była Kornelia Kubińska (Skawa), drugie miejsce zajęła Joanna Kurzawińska z Nowotarski Klub Kolarski, a brązowy medal zdobyła Irena Dąbrowska z Nowego Targu.