Zimowa Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży Podkarpackie 2013 w biegach narciarskich , za nami, nadszedł czas podsumowań.
Poniżej prezentujemy klasyfikacje :wojewódzką, klubową, medalową i indywidualną przygotowane przez p.Krzysztofa Lachowskiego sekretarza konkurencji biegowych OOM 2013.

W klasyfikacji województw zwyciężyło województwo śląskie, które zdobyło 296 punktów.
213 punktów to zdobycz woj.małopolskiego, trzecie to woj.dolnośląskie z 210 punktami zdobytymi na trasach Wołosatego. Sklasyfikowano 10 województw.

KLASYFIKACJA WOJEWÓDZKA

W punktacji klubowej Olimpiady zwyciężył klub MUKN Pod Stróżą Miszkowice - 97,5 punktu, przed KS Śnieżka Karpacz -94 pkt (obydwa kluby woj.dolnośląskie)i AZS Katowice (śląskie) 70 pkt.
W klasyfikacji uwzględniono 27 klubów.

KLASYFIKACJA KLUBOWA

Najwiecej medali wywieźli z Ustrzyk zawodnicy MUKN Pod Stróżą Miszkowice, ich zdobycz to 4 złote, 2 srebrne i 4 brązowe medale.
Druga lokata dla UKS Regle Kościelisko: 4 złote i 2 srebrne, trzeci klub w klasyfikacji medalowej to AZS Katowice: 4 złote i jeden brązowy.

KLASYFIKACJA MEDALOWA

W klasyfikacji indywidualnej ZOOM Podkarpackie 2013 w kategorii junior B ('95'96) zwyciężyli :Karolina Trzaska MUKN Pod Stróżą Miszkowice i Mateusz Chowaniak UKS Regle Kościelisko, a w kategorii junior A ('93'94) Dominika Hulawy AZS Katowice i Mariusz Dziadkowiec Michoń KS Śnieżka Karpacz.