skinder

Pierwsza konkurencja biegowa Mistrzostw Świata rozgrywanych w niemieckim Oberstdorf to sprinty indywidualne stylem klasycznym. W kwalifikacjach pań wystąpiły cztery nasze zawodniczki : Monika Skinder, Izabela Marcisz, Karolina Kaleta i Karolina Kukuczka. Niestety żadnej z naszych pań nie udało się awansować do ćwierćfinałów.

 

Najbliżej awansu do dalszych biegów była nasza sprinterska mistrzyni świata juniorek Monika Skinder. Monika zajęła 31 miejsce, a przypomnijmy, że do dalszych biegów awansuje 30 najlepszych zawodniczek. Do awansu zabrakło Monice 47 setnych sekundy. Z jednej strony wielka szkoda, zabrakło tak niewiele, z drugiej Monika główną imprezę sezonu ma już za sobą, przypomnijmy, że jest Mistrzynią Świata Juniorek w sprincie. Część kibiców biegów narciarskich uważa z pewnością, że awans Moniki do ćwierćfinałów było jej obowiązkiem, jednak na to przyjdzie jeszcze czas. Dobry bieg ma za sobą także Izabela Marcisz. Obie dziewczyny pobiegły na swoim poziomie, poczekamy co będzie dalej.

Wielkim zaskoczeniem jest wynik Karoliny Kalety, wprawdzie Karolina zdobyła brąz juniorskich MŚ, jednak to jest debiut w seniorskim bieganiu na tym poziomie.

Trzymamy kciuki za pozostałe starty Polek.

 

Miejca naszych pozostałych reprezentantek:

42. - Izabela Marcisz

48. Karolina Kaleta

71. - Karolina Kukuczka

 

>>> WYNIKI SPRINT KOBIET<<<

 

Awans nie powiódł się także naszym zawodnikom. Maciej Staręga zajął 33 miejsce, a Kamil Bury 46. Maćkowi do awansu zabrakło sekundy i 78 setnych. Paradoksem jest, ze to najlepszy wynik Maćka w sprintach stylem klasycznym, czyli żałujemy że sprint nie był łyżwą. Czekamy na team sprint!

 

>>> WYNIKI SPRINT MĘŻCZYZN <<<

 

kace