marcisz

Drugi dzień rywalizacji w Santa Caterina, to biegi stylem dowolnym na dystansach 5, 10 i 15 km. We Wloszech startuje bardzo duża gupa reprezentantów Polski. Bieg juniorek na dystansie 5km wygrała  Izabela Marcisz, wygrywając dystans łyżwą. Trzecie miejsce zajęła Eliza Rucka. 

 

 

Izabela Marcisz zdeklasowała dziś rywalki. z prawie pół minutową przewagą zwycieżyła nad drugą Carole Obiols Vila. Miejsce trzecie zajęła kolejna z naszych reprezentantek Eliza Rucka, której strata wyniosła 32,3 sekundy. Tuż za podium znalazla się Weronika Kaleta (41,7 sek. straty). Pierwszą szostkę uzupełniły jeszcze reprezentantki Włoch. 

Na miEJscu 7. zameldowała się na mecie Magdalena Kobielusz (+48,5 sek straty). 29. była Marcelina Wojtyła (+1,58,5). Kolejno 32 i 33. miejsce zajęły Justyna Stefaniuk (+2.05,3) oraz Karolina Kaleta (+2:07,2). Na miejscu 41. zakończyła rywalizację Kamila Gąsienica (+2:30,3)

 

WYNIKI JUNIOREK

 

Seniorki rywalizowały na dwukrotnie dłuższym dystansie, czyli miały do pokonania dystans 10 km stylem dowolnym. Wygrała zawodniczka gospodarzy Elisa Brochard, przed Niemką Elisabeth Schicho i swoją rodaczką Sarą Pellegrini. Najlepiej z naszych zawodniczek wypadła w tym biegu Urszula Łętocha, która zajęła siódme miejsce . 16 czas biegu to Agata Warło, a Klaudia Kołodziej to lokata z numerem 22.

 

WYNIKI SENIOREK

 

W biegu juniorów, którzy rywalizowali na dystansie 10 kilometrów TOP 10 należy całkowicie do Włochów. Wygrał Davide Graz z czasem 24:49,4 minuty, przed Lucą De Fabbro i Leonardem De Biassi.

Najlepiej z naszych juniorów pobiegł dzisiaj Dawid Damian, który zajął 11 miejsce tracąc do zwycięzcy jedną minutę i 5 sekund. O wyniku Dawida świadczą FIS punkty, które dzisiaj wyniosły 82,78.

W TOP 30 biegu znaleźli się jeszcze dwaj nasi zawodnicy 29 miejsce to Michał Boreczek, a 30 to Sebastian Bryja.

 

WYNIKI JUNIORÓW

.

 

Natalia Surdyka