marcisz

Mistrzostwa Świata Juniorów dobiegają końca, dziś na trasach w szwajcarskim Goms wyścigi o ostatnie komplety medali. Juniorki rywalizowały w sztafetach 4x3.3km.

 

W czteroosobowych sztafetach pierwsze dwie zmiany biegane są zwykle klasykiem, dwie następne łyżwą, tak samo było i tym razem. Do rywalizacji w biegu sztafetowym reprezentacja Polski przystąpiła w składzie: Monika Skinder, Eliza Rucka, Izabela Marcisz, Klaudia Kołodziej. Myślę, że wartym podkreślenia jest fakt, że to najmłodsza sztafeta z wszystkich startujących dziś drużyn. W stawce 16 drużyn na 15 pozycji zakończyła pierwszą zmianę Monika Skinder, jej strata do prowadzącej wyniosła +1:55. Elizie Ruckiej biegnącej na zmianie numer dwa udało się przesunąć naszą sztafetę o jedno oczko wyżej, Eliza "oddała pałeczkę" na 14 pozycji notując indywidualnie 10 czas wśród zawodniczek startujących na drugiej zmianie, strata do najszybszej na zmianie wyniosła +1:19. Jako kolejna do boju wyruszyła Izabela Marcisz, z jakim rezultatem? Sztafeta dwa miejsca do góry, indywidualnie 9 czas zmiany, +20s straty i to jej rezultat wydaje się być najbardziej wartościowym spośród wszystkich reprezentantek Polski dzisiejszego dnia. Ostatnia zmiana to Klaudia Kołodziej, której udało się utrzymać 12 lokatę sztafety, indywidualnie Klaudia wywalczyła 13 czas swojej zmiany ze stratą +1:25 do najlepszej z finiszujących zawodniczek.

 

Występ Polek krótko już podsumowany, więc jeszcze kilka słów o czołówce biegu. Już po pierwszej zmianie stawce przewodziła Rosja z przewagą ponad 30 sekund nad kolejną drużyną, jednak czym dalej tym dla Rosjanek gorzej i ostatecznie dały się wyprzedzić Niemkom, które to triumfowały w całej rywalizacji. Miejsce drugie dla Rosji, a o trzecie długo walczyły reprezentacje Szwecji, Włoch, USA, Francji i Norwegii. Pod koniec trzeciej zmiany reprezentująca Szwecję Alicia Persson zgubiła rywalki, a jej partnerce biegnącej na czwartej zmianie udało się utrzymać przewagę do mety i w ten sposób brązowy medal trafił do Skandynawii. Norweżki ostatecznie dopiero na 7 pozycji.

 

WYNIKI 

 

Zdjęcie: pzn.pl

 

Arkadiusz Posiadała