falla

Biegacze i biegaczki startujący w ramach Tour de Ski przenieśli się na "drugi" etap do Obersdorfu. Jednak ze względu na złe warunki atmosferyczne, rywalizacja została przerwana. Odbyły się jedynie kwalifikacje Pań.

Ze względu na złe warunki pogodowe jakie panują w Obersdorfie, zawody zostały przerwane. Odbyły się jedynie kwalifikacje kobiet.

Jury FIS podjęło decyzje o niekontynuowaniu w dniu dzisiejszym zawodów i bieg kwalifikacyjny kobiet nie będzie liczony do punktacji, lecz FIS punkty będą liczone.

Więcej szczegółowych informacji będzie podanych, gdy tylko staną się one dostępne.

KWALIFIKACJE

Biegi sprinterskie odbywają się dziś na trasie 1,2 km dla kobiet i 1,5 dla mężczyzn.

Wśród kobiet w eliminacjach wypadła Maiken Caspersen Falla, która o ponad dwie sekundy wygrała z Jessicą Diggins, z numerem trzecim w ćwierćfinałach pobiegnie Sandra Ringwald z Niemiec. Jedna z faworytek dzisiejszych sprintow Ingvild Flugstad Oestberg zakończyła eliminacje na 22 miejscu.