pzn

Przygotowania do nowego sezonu 2018/2019 czas zacząć, jednak na stanowisku trenera kadry A mężczyzn nadal vacat. Czekamy na decyzje.

 

W grupie kobiet wygląda to bardzo obiecująco. Nową "żeńską" kadrą zajmuje sie już od kilku tygodni duet Aleksander Wierietelny i Justyna Kowalczyk. Piątka zawodniczek : Sylwia Jaśkowiec, Urszula Łętocha, Agata Warło, Izabela Marcisz i Monika Skinder jest już po pierwszym zgrupowaniu na nartach w fińskim Levi. Zawodniczki wróciły zadowolone, zarażone przez swoją starszą koleżankę trenerkę popularnym "bananem" na twarzy. Kolejny obóz w ośrodku z trasami nartorolkowymi zaplanowano na początek czerwca, grupa powiększy się o kolejnych kilka nazwisk, prawdopodobnie zostaną na nim  "przetestowane" min. Eliza Rucka, Klaudia Kołodziej, Klaudia Pytel, Weronika Kaleta, Marcelina Wojtyła, Magdalena Kobielusz. Po powrocie grupa zawodniczek zostanie poddana badaniom wydolnościowym i zostanie ostatecznie ogłoszona 8-osobowa kadra kobiet po wodzą wspomianego już wyżej duetu Wierietelny - Kowalczyk.

Co się stanie z tymi zawodniczkami, które nie przejdą sita eliminacji do kadry. Na dzisiaj nie wiadomo.

 

Może pójdą pod opiekę trenera Tadeusza Krężeloka do kadry młodzieżowo-juniorskiej (ma taka być w składzie 5+5), jednak to czyste spekulacje. Kadra juniorska (nieoficjalnie) ma wrócić do poprzedniego systemu, czyli jeden szef trener. Kropka.

 

I wreszcie najważniejsze, co z trenerem dla Macieja Staręgi i spółki. PZN szuka trenera w całej Europie. Jeden z pierwszych kandydatów czyli były trener kadry A Czech Miroslav Petrasek odmówił propozycji pracy. Nie należy się dziwić trenerowi, po roku pracy dla Polskiego Związku Narciarskiego po prostu się go pozbyto w niekoniecznie dyplomatyczny sposób. Ten kierunek wydaje się zamknięty.

Z nieoficjalnych informacji wynika, że poszukiwania i oferty pracy rozesłano w wielu kierunkach, mowa o Włoszech, Rosji, Ukrainie a nawet (sic!) Norwegii, na razie bez konkretnej odpowiedzi. Jedno jest pewne, tymczasową opiekę nad zawodnikami sprawuje trener Tadeusz Krężelok (za pzn.pl).

Ile osób będzie liczyła kadra męska i kto się w niej znajdzie? Ile osób tyle spekulacji. Najgłośniej przebija się następujący skład: Maciej Staręga, Kamil Bury, Dominik Bury i Mateusz Haratyk. Co z Pawłem Kliszem i Janem Antolcem? Nie wiemy.

Czekamy na nowego szef trenera równie niecierpliwie jak zawodnicy i kibice.

 

KaCe