Fischer Cup

Obecny sezon nartorolkowy na razie wygląda ubogo. Niestety po wielu latach zabraknie w kalendarzu wydarzeń Vexa Skiroll Tour, który od wielu lat był jedynym nartorolkowym cyklem w sezonie. Min z tego powodu  startujemy w tym sezonie z nowym projektem dla amatorów czyli Fischer Rollerski Cup 2022.

 

Jak to będzie wyglądało. Nie ukrywam, że pierwszy sezon Fischer Rollerski Cup to będzie rozpoznanie bojem, musimy sprawdzić jak poradzimy sobie z koordynacją cyklu? Dlaczego koordynacją? Ponieważ "wchodzimy na gotowe" czyli po zawarciu porozumienia z organizatorami poszczególnych imprez zaliczamy je do Fischer Rollerski Cup.

Osobiście uważam, że największym atutem cyklu będzie sprzęt. Wszystkie zawody zawody cyklu będą rozgrywane na identycznych nartorolkach czyli Fischer RC 7 classic. Do dyspozycji organizatorów poszczególnych edycji oddajemy 60 par nartorolek z wiązaniami systemu Turnamic ( NNN, Prolink, Rottefella).

Oczywiście ktoś moze zapytać, a co jeżeli uczestników będzie więcej? Otóż idąc śladem czeskiego turu nartorolkowego, czy niektórych imprez skandynawskich, na nartorolkach RC7 classic będzie biegała elita, reszta uczestników będzie mogła startować na własnym sprzęcie, oczywiście jeżeli nartorolki będą wyposażone w "sygnowane" koła gumowe o średniej ( standartowej) prędkości.

 

Klasyfikacja Fischer Rollerski Cup będzie prowadzona w kategoriach wiekowych znanych nam chociażby z Pucharu Polski Amatorów na nartach, czyli od 19-29, 30-39 itd i oczywiście tylko dla amatorów nartorolkowania.

Będzie prowadzona także klasyfikacja OPEN, zwycięzcy tego rankingu otrzymają nartorolki Fischer Speedmax Classic czyli najlżejsze na świecie carbonowe nartorolki do klasyka.

 

>>> REGULAMIN FISCHER ROLLERSKI CUP 2022 <<<

 

Więcej szczegółów dotyczących dystansów, wymaganiach sprzętowych, klasyfikacji, nagród itd przedstawimy jeszcze w tym tygodniu, poniżej prezentujemy kalendarz imprez wchodzących w skład Fischer Rollerski Cup 2022:

 

1. 13 sierpień - Mistrzostwa Polski Mastersów na nartorolkach - SWORN5 - Swornegacie

2. 20 sierpień - ULTRACZERŃ (duathlon) - Stronie Sląskie - szczegóły >>TUTAJ<<

3. 3 wrzesień - III Uphill Aktywna Mogielica - Słopnice/Zalesie - szczegóły >>TUTAJ<<

4. 4 wrzesień - Uphill - Ochotnica  >>TUTAJ<<

5. 17 wrzesień - Bachledówka Uphill - Czarny Dunajec

6. 18 wrzesień - Uphill na Przehybę - Gaboń

7. 8 październik - III Rolkowisłok (FINAŁ) - >>> Frysztak  ZAPISY TUTAJ <<<

 

 

 Kuba Cieślar

Fischer Nordic Racing Center

 

p.s Powyższe imprezy są w 100% pewne, pracujemy jeszcze nad wydarzeniami w Krakowie i Katowicach, jednak czekamy na potwierdzenia od lokalnych partnerów.