ochotnica uphill

Niedziela 4 września 2022 roku w gminie Ochotnica Dolna-Górna odbyły się zawody na nartorolkach II UPHILL OCHOTNICA DOLNA - czwarte z cykluzawody zaliczane do FISHER ROLLERSKI CUP 2022. W zmaganiach techniką klasyczną wystartowało 26 zawodników i 3 zawodniczki. [relacja MT-Sport]

 

O godzinie 11:55 na starcie przy Urzędzie Gminy Ochtnica Dolna zawodników powitał zastępca wójta - Pan Krzysztof Jurkowski.Pogoda była..ta wymodlona...słonko..i doborowe towarzystwo:)

12:00-start!!Zawodnicy mieli do pokonania stromą ponad dziesięciokilometrową trasę z przewyższeniem ponad 340m prowadzącą do Ochotnicy Górnej na osiedle Jamne. Wszyscy startowali na jednakowych nartorolkach Fischer RC7classic,zgodnie z regulaminem cyklu Rollerski Fischer Cup. Zawodnicy na trasie byli witani przez mieszkańców gminy, jedni się bacznie przygladali,komentowali,inni kibicowali..co było bardzo sympatyczne..


Po 40 minutach na mecie już był witamy pierwszy zawodnik - niezmordowany Robert Faron (UKS Wierchy Zalesie) z czasem -00:40:00:96.

Za chwilę z uśmiechem na twarzy finiszował Rafał Potrząsaj (Ski Team Podhale) – 00:40:46:64  i 3-ci na metę wpadł Ireneusz Rabski (SKI 100% Team), który ukończył swoje zmagania w czasie 00:41:06:99. Warto zauważyć,że 4 miejsce zajął dobrze nam wszystkim znany były zawodnik obecnie senior w tak świetnej formie startujący - Grzegorz Legierski, z czasem 41:45:98.


Wśród panów w kategoriach wiekowych kolejność wyglądała nastepująco:

M-30: 1-Rafał Potrząsaj.2-Ireneusz Rabski.3-Ciasto Sebastian.

M-40: 1-Robert Faron, 2-Węgrzyn Marcin, 3-Robert Gleń 4- Wojciech Olszówka. 5-Marcin Kiełbasa. 6-Piotr Kocierz.

M-50: 1-Grzegorz Legierski.2- Władek Olszowski. 3- Dariusz Ślaga (skipol.pl TEAM).4-Jarosław Śniadała

M-60: 1.Stanisław Gąsienica.2-Zdenek Jandejsek. 3-Tadeusz Majoch (skipol.pl TEAM).4-Stanisław Borzęcki. 5-Edward Mucha. 6-Czesław Wojtyczko.7-Andrzej Gacek. 8-Marek Rejus.


W kategorii kobiet wystartowały 3 zawodniczki. Pierwsza na metę dotarła Jadwiga Grynkiewicz-Tokarczyk (00:50:20:00), druga Paulina Wojciechowska (01:00:33:00), a trzecia Dorota Rejus (01:23:27:00).

Panie na zdjęciu głównym.

 

>>> OCHOTNICA UPHILL KOBIETY <<<

 

>>> OCHOTNICA UPHILL MĘŻCZYŹNI <<<

 

 

ochotnica uphill

na starcie II Ochotnica Uphill

 

Na mecie w Jamne zawodnicy mogli uzupełnić luki energetyczne wodą Piwniczanka, dekstrozą oraz pysznymi ciastkami z piekarni EPI.

Ogodz.13:30 bus z urzędu OD zwiózł zawodników do ośrodka WOK, gdzie godzinę później na scenie Wiejskiego Ośrodka Kultury w Ochotnicy Dolnej odbyła się dekoracja wszytkich uczestników.

Imprezę zaszczycił swoją obecnością Wójt Gminy Ochotnica Dolna – Pan Tadeusz Królczyk, który wręczał nagrody hojnie ufundowane przez Urząd Gminy Ochotnica Dolna.

Zadbano oczywiście o odpowiedni poczęstunek dla zawodników,  ciepły posiłek regeneracyjny, ciepłe napoje, kompot, ciasteczka, nad tym czuwała Pani kierownik ośodka -Monika Jagieło,za co serdecznie DZIĘKUJEMY.

Pani Lucyna Kozub-szef turystyki w gminie OD z małżonkiem Rysiem czuwali nad otoczką reporterską.DZIĘKUJEMY!


Szczególne słowa podzięki kierujemy do Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Nowym Targu oraz druhów z jednostek OSP Ochotnicy Dolnej oraz Ochotnicy Górnej,którzy czuwali nad bezpieczeństwem naszych zawodników.


Nagrody dla uczestników tej imprezy ufundowali Gmina Ochotnica Dolna, sklep Fisher Nordic Center Kraków (sklep : bieginarciarciarskie.com.pl) i firma MT-SPORT.


Wszystkim Uczestnikom serdecznie gratulujemy startu, wyników i zwycięstwa,gdyż pokonanie tej trasy wymagało siły, uporu i zawzięcia.
Kolejne zawody to weekend 17-18 września:

- na Podhalu 17.09 - Uphill Bachledówka i

- 18.09 w Rytrze- Uphill Przehyba.

Trzymajcie się zdrowo i aktywnie:)a zatem,do zobaczenia..niebawem:)


Organizatorzy MT-SPORT