MPS

W dniach 17-19 września 2021 (piątek-niedziela) na trasie nartorolkowej zakopiańskiego Centralnego Ośrodka Sportu zostaną rozegrane Mistrzostwa Polski PZN na nartorolkach w kategoriach senior,junior i junior młodszy. Młodzicy i młodziczki startują w ramach zawodów Marwe Cup.

 

Mistrzostwa zostaną rozegrane w nowej dla naszych nartorolkowych zawodów formule. Uczestnicy Mistrzostw Polski, a przypomnijmy, że dotyczy to kategorii senior/ka, junior/ka i junior/ka młodsi wezmą udział aż w trzech biegach. W sobotę rano zostanie rozegrany prolog na dystansie 1500 metrów stylem dowolnym, następnie po południu bieg klasykiem na dystansie 10 kilometrów, żeby wszystko "domknąć" w niedzielę biegiem dystansowym stylem dowolnym. Poszczególne starty będa się odbywać w kolejności strat z wcześniejszych biegów. Sądzę, że nowa formuła będzie z pewnością bardzo widowiskowa.

 

Jeżeli chodzi o młodsze kategorie tzn młodziczki i młodzików to zmierzą się tylko z dystansami klasykiem i łyżwą ze startu interwałowego.

 

Organiztorzy jak to już tradycja w zawodach zaliczanych do Marwe Cup dostarczają identyczne nartorolki dla wszystkich uczestników.

 

Poniżej prezentujemy komunikat zawodów:

>>> KOMUNIKAT MP NARTOROLKI 2021 <<<

 

żródłó: Faustyna Malik / pzn.pl