vexa

Zmienia się lokalizacja biegów zaplanowanych podczas II tury cyklu Vexa Skiroll Tour 2021. Zamiast zawodów w gminie Międzylesie zostaną zorganizowane dwa wyścigi w niedalekiej okolicy - Asfalt Uphill w Dusznikach-Zdroju i Lasówka Challenge w gminie Bystrzyca Kłodzka.

 

Biegi Kamyk Uphill i Leśny Uphill w gminie Międzylesie nie odbędą się. Lokalny samorząd wycofał się niespodziewanie ze współorganizacji tych imprez. Organizatorzy Vexa Skiroll Tour podjęli szybkie działania i włączyli do cyklu dwa inne biegi, które odbędą się także w Kotlinie Kłodzkiej i w tym samym terminie.

 

W sobotę 14 sierpnia 2021 roku zawodnicy będą ścigać się w Dusznikach-Zdroju, w najstarszym polskim otwartym biegu pod górę na nartorolkach - Asfalt Uphill. Do pokonania będzie dystans 10 km z przewyższeniem 340 m na drodze prowadzącej z okolic Parku Zdrojowego do Zieleńca.

 

W niedzielę 15 sierpnia 2021 roku rywalizacja przeniesie się w bliskie okolice - do Lasówki w gminie Bystrzyca Kłodzka. Tam sportowcy sprawdzą się w Lasówka Challenge na łatwej kondycyjnie choć zróżnicowanej i ciekawej asfaltowej trasie prowadzącej przez las.

 

Wszystkie szczegóły można znaleźć na stronie organizatora: http://tour.vexa.pl/

Więcej informacji

l  komunikat organizatora o zmianie biegów w kalendarzu cyklu: http://tour.vexa.pl/aktualia/313-uwaga-zmiana-lokalizacji-biegow-ii-tury-14-i-15-sierpnia.html

 

 

 

źródło: organizator