swornerace

Sezon letni jak nigdy będzie stał pod znakiem rywalizacji na nartorolkach. O paru zaplanowanych już imprezach pisaliśmy  TUTAJ, teraz czas na kolejne zawody dla amatorów. Po kilkuletniej przerwie wraca Bieg Hetmański w Tomaszowie Lubelskim, do ścigania zaprasza Szelment oraz znamy już daty zawodów Vexa Skiroll Classic.

 

W niedzielę 5 września zostanie rozegrany nartorolkowy Bieg Hetmański. Jak poinformował "sprawca" zawodów w Tomaszowie Lubelskim Waldemar Kołcun bieg zostanie rozegrany na dystansie 20 kilometrów stylem klasycznym na nartorolkach losowanych (Marwe) użyczonych przez Polski Związek Narciarski. O szczegółach poinformujemy wkrótce.

 

Tydzień później w Szelmencie ( 12 września) zostanie rozegrany Międzynarodowy Puchar Podlasia w biegach na nartorolkach. Zawody odbęda się w ramach 57 Centralnych Uroczystości Dni Olimpijczyka Suwałki 2021.

Szczegóły znajdziecie TUTAJ.

 

Znamy także termin pierwszej tury VEXA Skiroll Tour, jedynej imprezy cyklicznej dla amatorów w naszym kraju. Vexa Tour zainaugurują zawody o Grand Prix Polski w Pieszycach. W programie zawodów znajdą się sprinty KO, uphill oraz bieg dystansowy. Więcej szczegółów znajdziecie na stronie organizatora TUTAJ.

 

kace