Jan Antolec

Sezon zimowy skończył się dla niektórych bardzo niedawno, my już szykujemy się do ścigania na nartorolkach. Prezentujemy Wam pięć potwierdzonych terminów biegów dla amatorów. Oczywiście będzie tego wiele, wiele więcej, jednak prezentowana przez nas piątka "zaklepała" już swoje terminy.

 

Wszystko powinno się zacząć zawodami Swornerace 2021 w Swornychgaciach w terminie 10-11 lipca, jednak czekamy jeszcze na oficjalne potwierdzenie od organizatora wszystkich wymaganych zgód na przeprowadzenie zawodów. W programie ponownie znajdą się Mistrzostwa Polski Amatorów stylem dowolnym (identyczne nartorolki użyczone przez PZN), bieg klasykiem oraz bieg na rolkach terenowych.

 

Z informacji organiztora największego i na razie jedynego cyklu w Polsce czyli Vexa Skiroll Classic wynika, że są zaplanowane 4 dwudniowe edycje w tym sezonie letnim. Jednak na razie szczegółowy kalendarz jest dogrywany. Jeżeli tylko będą potwierdzone terminy poinformujemy Was natychmiast.

 

Przejdźmy teraz do potwierdzonych przez organizatorów imprez:

22.08.2021 - VIII Letni Bieg Jaćwingów - Gołdap bieg stylem dowolnym na dystansie 24 kilometrów. Miejmy nadzieję, że organizatorom uda się w tym sezonie imprezę przeprowadzić. Trasa w Gołdapi jest łatwa, także nawet zaczynający przygodę z nartorolkowaniem poradzą sobie bez problemów. zapraszamy do Gołdapi.

 

25.09.2021 - Rolkowisko - Warszawa Wesoła - tradycyjnie sprinty na trasie nartorolkowej w Warszawie Wesołej w stylu klasycznym, dowolnym i na rolkach terenowych. Każdy znajdzie coś dla siebie. Organiztorzy obiecali niebawem podesłać szczegóły.

 

26.09.2021 - I Bieg Ariański - Wojciechów - to zupełnie nowa impreza na nartorolkowej mapie Polski. Jak zapewnia organizator Rafał Mirosław,  z Warszawy to tylko 170km drogą ekspresową, także dla startujących w Warszawie szansa na zaliczenie dwóch startów w jeden weekend. Przewidziany dystans to 24 kilometry stylem klasycznym. Jednak na szczegóły poczekamy do końca czerwca.

 

09.10.2021 - II Rolkowisłok - Frysztak. Szef frysztackiego GOSIR-u Marek Armata zaprasza ponownie do Frysztaku na kolejny Rolkowisłok. Zawody, chyba z najlepszą bazą hotelowo-sanitarną w Polsce, wszystko jest w promieniu 100 metrów od startu/mety.

 

10.10.2021 - II Nartorolkowy Bieg Lotników - Ustrzyki Dolne. Bieg Lotników (letni) w nadchodzącym sezonie letnim zadebiutuje jak gospodarz MP Amatorów stylem klasycznym, oczywiście na sprzęcie użyczonym przez Polski Związek Narciarski. Szef imprezy Marek Konopka potwierdza termin zawodów oraz organizację MP Amatorów.

Obaj organizatorzy październikowych biegów na Podkarpaciu zastanawiają się jeszcze nad łączną klasyfikacją w/w jako Grand Prix Podkarpacia, jednak szczegóły jeszcze są uzgadniane. Będziemy oczywiście informować Was na bieżąca.

 

Nowością w tym sezonie będzie Puchar Polski Amatorów na nartorolkach, na razie jest to wstępny projekt sklasyfikowania kilku biegów w sezonie letnim Trwają rozmowy z organizatorami poszczególnych imprez. Jak tylko dogramy szczegóły, informacja ukaże się na skipolu.

 

do zobaczenia na nartorolkach

Kuba Cieślar