nartorolki

28 września na Rolkostradzie w Warszawie Wesołej odbędą się IV Otwarte Mistrzostwa Warszawy w Sprintach na Nartorolkach. Nartorolkarze będą się ścigać stylem klasycznym, dowolnym oraz na kołach pompowanych. Wydarzeniu towarzyszyć będą wyścigi na rolkach, wrotkach i hulajnogach. Przewidziano osobne klasyfikacje dla dzieci, amatorów i zawodników z licencją PZN, PZB, a więc każdy znajdzie coś dla siebie.

 

Zaplanowane dystanse to:

  • Nartorolki styl klasyczny i dowolny – ok. 1250 metrów z jednym podbiegiem i zjazdem na odcinku około 50 metrów i nachyleniem około 10%, 
  • Nartorolki terenowe – ok. 1250 metrów, bez podbiegu i zjazdu, z ok. 300- metrowym odcinkiem po ścieżkach leśnych,
  • Rolki i wrotki dla urodzonych w roku 2009 i starszych – ok. 1100 metrów z jednym podbiegiem i zjazdem na odcinku ok. 10 metrów i nachyleniem ok. 5%.
  • Rolki i wrotki dla urodzonych w roku 2010 i młodszych – ok. 500 metrów, trasa płaska
  • Hulajnogi – dla urodzonych w roku 2010 i młodszych – ok. 500 metrów, trasa płaska

Każdy uczestnik może wystartować w maksymalnie trzech konkurencjach.

 

Rolkostrada w Wesołej to jedyny na Mazowszu obiekt, który rolkarzom i nartorolkarzom zapewnia bezpieczną i dostosowaną do ich potrzeb przestrzeń, całkowicie oddzieloną od ruchu pieszego, rowerowego i samochodowego. Na całej długości Rolkostrady leży bardzo dobrej jakości asfalt, co umożliwia dobre trzymanie widiowych grotów i prowadzenie rolki.

 

Zapisów na „ROLKOWISKO” można dokonywać poprzez formularz internetowy (www.czasomierzyk.pl/Rolkowisko2019) do 26 września lub osobiście w dniu zawodów.

 

informacja prasowa organizatora