ultrabiel

Z dużym opóźnieniem środowisko narciarskie informowane jest o dacie organizacji SGB Ultrabiel wraz z najdłuższym biegiem narciarskim w Polsce na 60 km techniką klasyczną. Już wiadomo, że trzecia edycja imprezy odbędzie się 10 marca 2018 roku, czyli tydzień po Biegu Piastów.

 

- Zdajemy sobie sprawę, że jest późno. Taka impreza nie może odbyć się bez zewnętrznego finansowania. Z przyczyn obiektywnych dłużej niż zwykle czekaliśmy na potwierdzenie otrzymania środków od sponsorów. Mamy je, w dodatku z obietnicą finansowania w kolejnych latach. Możemy więc oficjalnie potwierdzić, że III edycja SGB Ultrabiel odbędzie się 10 marca 2018 roku w Bielicach w gminie Stronie Śląskie - mówi Michał Rolski, pomysłodawca imprezy.

 

Maraton Narciarski SGB Ultrabiel to jedyny w Polsce oprócz Biegu Piastów maraton narciarski.

W ramach imprezy, która w tym roku odbędzie się 10 marca, odbywa się najdłuższy narciarski bieg w naszym kraju (na dystansie 60 km) oraz biegi towarzyszące na 30 km i 13 km. Rywalizacja prowadzona jest techniką klasyczną. Bieg organizowany jest w Górach Bialskich w gminie Stronie Śląskie. Sponsorem generalnym imprezy są Spółdzielcza Grupa Bankowa i GBS Bank w Strzelinie.

 

W tej chwili organizatorzy pracują usilnie nad domknięciem szczegółów imprezy, by jak najszybciej otworzyć zapisy. Gdy tylko to się stanie, poinformujemy o tym na skipol.pl.

 

- Dłuższe oczekiwanie ma też dobre strony. Mamy już potwierdzenie, że w zaplanowanym terminie w Górach Bialskich będą dobre warunki i masa śniegu - żartuje Marek Tokarczyk, dyrektor sportowy imprezy. Wysokie Sudety w okolicach Stronia Śląskiego to bardzo śnieżne góry. Z obserwacji leśników w ostatnich latach wynika, że szczególnie w marcu spada tam dużo śniegu. Do tej pory wszystkie edycje Ultrabiel udało się zorganizować. Choć w ubiegłym roku trzeba było przenieść rywalizację na trasy położone w wyższych partiach gór, impreza odbyła się zgodnie z planem i cieszyła się rekordową frekwencją.

 

Więcej informacji o Ultrabiel:

  • na facebooku Ultrabiel - https://www.facebook.com/ultrabiel/
  • na stronie www.ultrabiel.pl - http://ultrabiel.pl/

 

źródło: organizator