guziński

Kilkudziesięciu biegaczy uczestniczyło w premierze książki „Dwadzieścia kroków po śniegu” w Hotelu Bornit w Szklarskiej Porębie. To opowieść Andrzeja Guzińskiego o bieganiu maratonów w Lidze Worldloppet. Wciąż możecie ją otrzymać.

 

Bieg Piastów, jedyny polski bieg w kalendarzu elitarnej ligi Worldloppet, to idealne miejsce na takie wydarzenia. W 43. edycji imprezy – poza emocjami na śniegu w Jakuszycach – jak zawsze odbyło się kilka wydarzeń towarzyszących. Jednym z najgłośniejszych była premiera książki Andrzeja Guzińskiego.

 

„Dwadzieścia kroków po śniegu” to historia członka Skipol.pl Teamu (z czego jesteśmy niezwykle dumni) o zdobywaniu wszystkich punktów na narciarskiej mapie świata. Guziński jako pierwszy Polak ukończył wszystkie etapy Worldloppet, po czym postanowił spisać wspomnienia z tych podróży.

 

– Nie jestem żadną gwiazdą sportu, nie o to chodzi. Ta publikacja powstała z dwóch powodów. Pierwszy to taki, że traktuję ją trochę jak swój pamiętnik po jednej z najpiękniejszych przygód życia, a druga to chęć, by moja działalność mogła posłużyć za przykład lub inspirację dla tych, którzy też chcieliby zwiedzać świat z nartami w rękach, a nie wiedzą jeszcze, jak się na to odważyć i jak do tego zabrać – mówił Andrzej podczas spotkania z czytelnikami.

Wszyscy goście, którzy odwiedzili w piątek 1 marca Bar Patio w „Hotelu Bornit” otrzymali egzemplarz książki. Andrzej natomiast został zasypany dziesiątkami pytań – od tych zupełnie prozaicznych, aż po konkretne kwestie związane z wyprawami na krańce świata:
– Jaki bieg jest najlepszy na początek?
– Ile wcześniej trzeba się zająć organizacją wyjazdu na bieg w Australii?

– Czy w Chinach jest bezpiecznie?
– Jak transportować narty? Ile razy te zgubiły się na lotniskach?
– Co jest trudniejsze: logistyka czy samo bieganie?

Ci z państwa, którzy nie mogli uczestniczyć w tej wyjątkowej premierze, uspokajamy jako patroni medialni wydania. Wy też możecie otrzymać „Dwadzieścia kroków po śniegu”. Książkę można otrzymać w podziękowaniu za wsparcie akcji Radia Gdańsk www.pomorzebiegaipomaga.pl  

Po wpłacie min. 24,90pl na konto fundacji otrzymuje się maila zwrotnego z informacją:

Dziękujemy. Jeśli wpłaciłeś min. 24,90 organizator akcji - Radio Gdańsk – chciałby wysłać w podziękowaniu książkę A.Guzińskiego “20 kroków po śniegu”.

Przy wpłacie min. 59 zł wysyłamy koszulkę biegową.

Aby otrzymać książkę lub koszulkę prosimy o przesłanie potwierdzenia przelewu do Pana Krzysztofa Piekło na adres k.pieklo@radiogdansk.pl

W treści maila proszę podać: dane adresowe, telefon i - w przypadku koszulki – rozmiar.

 

W sumie z pierwszego wydania trafiło do dystrybucji 500 egzemplarzy. To niedużo, zatem należy się spieszyć!

 

Michał Chmielewski