mps

Pierwszy dzień Mistrzostw Polski to sprinty stylem klasycznym. Na trasie 1000 metrów rywalizuje ponad setka zawodników z różnych krajów. Kwalifikacje wygrali Monika Skinder z MULKS Tomaszów Lubelski i Kamil Bury z MKS Istebna.

 

 GALERIA FOTO z dnia 06.01.2018

 

LISTA STARTOWA KOBIET DYSTANSE 

 

LISTA STARTOWA MĘŻCZYZN DYSTANS

FINAŁY

 

Wśród kobiet zwyciężyła Monika Skinder,która po raz drugi z rzędu zdobywa tytuł Mistrzyni Polski w sprincie. Wicemistrzynią Polski została i tutaj małe zaskoczenie Izabela Marcisz  a brązowy medal, zdobyła Urszula Łętocha! Na czwartym miejscu zawody zakończyła Sylwia Jaśkowiec, piąta Weronika Kaleta, a pierwszą szóstkę uzupełniła Eliza Rucka. 

 

WYNIKI

 

Wśród mężczyzn Mistrzem Polski został Kamil Bury, aczkolwiek Polak na mecie był drugi i  musiał uznać dziś wyższość Litwina Stroli Mantas, który zwyciężył dziś w całej konkurencji. Miejsce trzecie wywalczył  Vacilius Modestas. Czwarte miejsce i zarazem wice Mistrzostwo Polski wywalczył Paweł Klisz, a brązowym medalistą Mistrzostw Polski został Jan Antolec (5 OPEN). Pierwszą szóstkę uzupełnił Kacper Antolec. 

 

WYNIKI

 

 

 

KWALIFIKACJE

 

Najlepsza w kwalifikacja okazała się być młodziutka Monika Skinder (2001) która pokonała drugą na mecie Sylwie Jaśkowiec o 3 sekundy. Na miejscu trzecim zameldowała się Urszula Łętocha z siedmiosekundową stratą.

4. Klaudia Kołodziej- LKS Witków Ski Mszana Górna

5. Katazyna Stokfisz- MULKS Tomaszów Lubelski

6. Izabela Marcisz- Stowarzyszenie Sportowe Prządki Ski

 

WYNIKI KWALIFIKACJI

 

W kategorii mężczyzn najlepiej na trasie sprintu w kawalifikacjach wypadł Kamil Bury, drugi był Litwin Modestas Vaicilulis, a trzeci Kacper Antolec z AZS AWF Katowice. Kolejne dwie pozycje zajęli reprezentanci Litwy i Łotwy, a dopiero szóstym zawodnikiem był Jan Antolec. Na miejscu 10. uplasował się Andrzej Pradziad, 11. Paweł Klisz a 12. Dominik Bury. 

 

WYNIKI KWALIFIKACJI

 

Galeria zdjęć będzie dostępna wieczorem!

 

Natalia Surdyka