turbacz

Emocje po 46. Festiwalu Biegu Piastów powoli opadają, dlatego dla podtrzymania adrenaliny mamy dla Was jeszcze kilka propozycji. Pierwszą z nich jest Turbacz Uphill, w programie jeszcze najdłuższy bieg narciarski w Polsce czyli Ultrabiel, oraz Mistrzostwa Polski Amatorów.

 

Już w najbliższą sobotę 12 marca z Obidowej wystartyje kolejna, szósta już edycja Uphillu na Turbacz. Zawodnicy na dystansie 11 kilometrów pokonują różnicę wzniesień wynoszącą aż 500 metrów. Przyznajcie, że jest co robić. To po prostu trzeba zaliczyć, ci którzy biorą udział w tym morderczym Uphillu to narto biegowi twardziele. Po prostu musicie tam być.

Szczegółowe informacje znajdziecie >>> TUTAJ <<< na stronie organizatora, także link do zapisów!

 

 

Dwa tygodnie 26 marca później dolnośląskie Bielice będą gościły uczestników najdłuższego biegu narciarskiego w Polsce czyli ULTRABIEL. Główny dystans imprezy to 60 kilometrów, dłużej w Polsce sie nie biega!

Oczywiście, nie wszyscy muszą mierzyć się z takim dystansem, dla tych, którzy dopiero zaczynają swoją przygodę z biegówkami organizatorzy przygotowali dystanse krótsze czyli 20 i 13 kilometrów.

Wszystkie potrzebne informacje znajdziecie na stronie organizatora >>> TUTAJ <<<

 

 

Jak widać końcówka sezonu narciarskiego w Polsce wygląda imponująco, Turbacz Uphill, Ultrabiel same atrakcje dla narto biegaczy. Jednak na tym nie koniec.

 

Na weekend 19-20 marca zaplanowano na trasach zakopiańskiego COS Mistrzostwa Polski Amatorów PZN w biegach narciarskich. Jednak po rezygnacji niżej podpisanego z funkcji koordynatora PPA, Polski Związek Narciarski nie informuje nas o szczegółach imprezy i nie ukrywam, że informacje czerpiemy ze źródeł szeptanych. Zakładam jednak, ze wszystkie potrzebne informacje znajdziecie na stronie pzn.pl.

 

do zobaczenia na trasach

Kuba Cieślar

 

 na zdjęciu dekoracja z Turbacz Uphill 2020 :)