ppa 2019

Przed nami wyjątkowy sezon Pucharu Polski Amatorów Polskiego Związku Narciarskiego. Wyjątkowy, bo w wyjątkowych czasach przyszło nam żyć, trenować i startować. Jak będzie ostatecznie przekonamy się początkiem roku 2021, czy będzie można rozgrywać zawody, czy będą limity uczestników i w jakiej formie biegi amatorskie będa się odbywać, teraz niestety nie wiemy, liczymy, że wszystko będzie po "staremu".

 

W załączonym REGULAMINIE PPA PZN znajdziecie wszystkie potrzebne przepisy zarówno dla zawodników jak i organizatorów.

Na dzień dzisiajszy mamy potwierdzone 14 biegów pucharowych, jednak to nie wszystko, czekamy jeszcze na zgłoszenia od 2-3 imprez. Jestem pewny, że już wszystko chcielibyści wiedzieć/planować jednak biorąc pod uwagę sytuację prosze o cierpliwość i zrozumienie.

 

CO NOWEGO?

W tym sezonie w Pucharze Polski Amatorów mamy biegi, które debiutują w naszym cyklu oraz takie, które w ogóle są nowymi imprezami na biegówkowej mapie zawodów.

W tym sezonie do grona biegów punktowanych PPA PZN wchodzą rozgrywane już w latach ubiegłych Bieg Sylwestrowy na Mogielicy i Bieg do Upadłego w Krzywej, ten ostatni dzięki ciekawej formule rozgrywania zawodów z pewnością przypadnie do gustu amatorom narciarskich maratonów.

Nowością, rozgrywaną po raz pierwszy jest XC Sprint w Klikuszowej, czyli prawdziwe narciarskie sprinty.

Także po latach mamy także drugi masowy bieg narciarski na Kubalonce, gdzie miasto Wisła organizuje Bieg Narciarski o Puchar Wisły.

Resztę biegów zaliczanych do PPA PZN znajdziecie w REGULAMINIE oraz na naszym portalowym kalendarzu

>>> ZOBACZ TUTAJ <<<

 

Jeszcze jedną nowością, która uatrakcyjni PPA będzie klasyfikacja drużynowa, jednak szczegóły dotyczące rozgrywania współzawodnictwa teamowego podamy przed świętami. Prosimy o chwilkę cierpliwości.

 

ORGANIZATORZY

W tym sezonie warunkiem zaliczania biegu amatorskiego do PPA jest min porządek w wynikach tzn obowiązek publikowania na stronie organizatora, lub też jeżeli nie ma takiej możliwości przesłania nam (adres w regulaminie) wyników OPEN i KATEGORII amatorów (bez zawodnikó i cudzoziemców). Ponieważ w poprzednich latach różnie z tym bywało w tym sezonie będziemy tego restrykcyjnie wymagać.

 

>>> REGULAMIN PPA PZN 2021 <<<

 

Miejmy nadzieję, że sezon odbędzie się normalnie, czego wam i sobie życzę.

 

Kuba Cieślar

Koordynator PPA PZN

 

P.S

Ponieważ nikt nie jest doskonały, jeżeli zauważycie jakieś błędy, czy niedopowiedzenia w REGULAMINIE piszcie :)

 p.s II

W załączonym poniżej artykule znajdziecie wyniki PPA za sezon 2020.