norwegia

Norweski Związek Narciarski już po raz trzeci organizuje międzynarodowy obóz szkoleniowy dla młodych biegaczy narciarskich. W ubiegłym roku wzięli w nim udział reprezentanci 10 krajów, bez Polaków niestety.

 

W tym roku, podobnie jak w latach ubiegłych głównym sponsorem obozu jest norweski koncern paliwowy Statoil. Jak informuje Brit Baldishol z norweskiego związku - w tym sezonie dostaliśmy więcej środków od głównego sponosra obozu (Statoil), sporo dokłada także departament biegów naszej federacji. Staramy się także o środki z FIS oraz Międzynarodowego Komitetu Olimpijskiego. Budżetu w tej chwili nie mogę jeszcze podać, wiele spraw domykamy jedno jednak jest pewne. Maksymalny koszt jaki ponoszą uczestnicy to koszt transportu, czyli dotarcia do nas i powrotu do domu.

 

W tym roku obóz jest planowany  dniach od 27 lipca do 4 sierpnia 2017. Ze względu na duże zainteresowanie maksymalna ilość uczestników z danego kraju może wynieść 10 zawodników, w tym co najmniej cztery kobiety. Z zawodnikami może przyjechać maksymalnie dwójka trenerów i tutaj także obowiązuje parytet płci, czyli jednym z opiekunów powinna być kobieta.

W tym sezonie zgrupowanie przeznaczone jest dla zawodniczek i zawodników urodzonych w latach 1998 i 1999, czy w nadchodzącym sezonie zimowym juniorów A. Istotnym warunkiem uczestnictwa jest posiadanie poniżej 200 FIS-punktów wg ostatniej w tym sezonie listy FIS.

 

Dokładny program wydarzenie będzie gotowy do 1 czerwca tego roku, organizatorzy nie wykluczają także zorganizowania seminarium szkoleniowego dla trenerów.

 

Wyczerpujące informacje otrzymaliśmy za pośrednictwem Anny Medyńskiej, która od pewnego czasu "wyręcza" PZN w jego statutowej działalności. W artykułach powiązanych poniżej znajdziecie szczegóły dotyczące obozów z lat 2015 i 2016 oraz wyniki sprawdzianu na nartorolkach z ubiegłego roku.

źródło: Anna Medyńska

 

 od redakcji: z naszych informacji wynika, że oprócz pani Anny Medyńskiej z organizatorami obozu kontaktował się jeszcze jeden klub z Polski. PZN (na dzisiaj) nie.