ustroń

W sobotę 29 kwietnia na bulwarach nadwiślańskich w Ustroniu rozegrano już po raz dziewiąty Mistrzostwa Ustronia na nartorolkach. W zawodach wzięło udział 24 uczestników. Nas cieszy tryumf Józefa i Marceliny Wojtyłów reprezentujących nasz skipol.pl TEAM.

 

 

 

 

W rywalizacji stylem klasycznym na dystansie 1020 metrów w biegu OPEN wygrał Józef Wojtyła reprezentujący LKS Pogórze/skipol.pl TEAM. Czas zwycięzcy to 3:38,04 minuty. Podium w tej klasyfikacji uzupełnili zawodnicy team  nabiegowkach.pl Grzegorz Legierski i Piotr Michałek. Panowie stracili odpowiednio 5,64 i 7,07 sekundy. Czwarta lokata dla Marka Korzana, piąta i szósta to syn i córka zwycięzcy zawodów Wojciech i Marcelina.

 

Pogoda niestety nie rozpieszczała, ale organizatorzy stanęli na wysokości zadania. Trasa była doskonale zamieciona, pomiar czasu działał bardzo sprawnie, wyniki pokazały się od razu po rozegraniu zawodów.

Jak zwykle w Ustroniu bardzo fajne zawody, nagrodą główną były letnie buty do nartorolek Botas u mężczyzn i Fischer u kobiet. Moim zdaniem jak na takie małe zawody nagrody są naprawdę wielkie - powiedział nam Józef Wojtyła. Polecam wszystkim - dodał.

 

ustroń

od lewej, Wojciech, Józef i Marcelina Wojtyłowie

 

Marcelina Wojtyła reprezentująca klub MKS Istebna, a w zawodach amatorskich także nasz portalowy team wygrała kategorie kobiet z czasem 4:07,40.

Druga i trzecia lokata w rywalizaji pań to Martyna Wiśniowska i Klaudia Mirowska.

Wyniki i galeria foto poniżej ze strony organizatora nartki.org

WYNIKI ZAWODÓW

GALERIA FOTO

 

Frekwencja w zawodach była niestety niższa niż w ubiegłym roku, jednak podejrzewam, że była to "sprawka" nieprzewidywalnej pogody.

 

Foto i zdjęcia z ubiegłorocznych zawodów w Ustroniu m,ożecie znaleźć w artykule powiązanym poniżej.